caps lock dziwny jest

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
sk
skandaluzja
Posty: 6
Rejestracja: 09 lut 2011, 22:08

caps lock dziwny jest

Postautor: skandaluzja » 09 lut 2011, 22:19

witam i może mi ktoś pomoże.jak wciskam caps to pojawia mi sie ikona na monitorze ze mam duza lub małą litere ,ale nie moge nic napisac dopóki nie zniknie.Trwa to około 2-3 sekundy ale jest denerwujące .DELL 15R aluminiak


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: caps lock dziwny jest

Postautor: duszek » 10 lut 2011, 00:31

To samo jest na Dell Studio 1558. Przez chodzący w tle quickset.exe w tle, program do obsługi przycisków multimedialnych, ale u mnie 99% tych przycisków i tak działa bez niego (poza przyciskiem do wysunięcia płyty z napędu). Naciśnij CTRL + SHIFT + ESC, wejdź w zakładkę Procesy (Processes) i usuń quickset.exe. Wtedy sprawdź działanie capslocka i przycisków multimedialnych. Jak wszystko będzie chodziło poprawnie to ni nie stoi na przeszkodzie wywalenia go całkiem, bo on się uruchamia przy włączaniu komputera. Do usunięcia całkowitego z autouruchamiania możesz użyć CCleaner'a.


sk
skandaluzja
Posty: 6
Rejestracja: 09 lut 2011, 22:08

Re: caps lock dziwny jest

Postautor: skandaluzja » 10 lut 2011, 00:50

dzieki za podpowiedz.Zamknąłem proces i problem capsa zniknął.Niestety nic mi nie chodzi z klawiszy typu rozjasnianie ,stan bateri,bt, czyli cała góra.Kicha troche ta klawiatura ze nie jest to pod Fn.Czyli jak mi nie gadaja te klawisze to nic sie nie da zrobic prócz zamkniecia procesu?


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: caps lock dziwny jest

Postautor: duszek » 10 lut 2011, 08:03

Jeśli po usunięciu tego procesu nie odpowiadają klawisze multimedialne to musisz ponownie uruchomić proces. po restarcie komputera sam się uruchomi, ale jeśli z jakichś przyczyn chciałbyś włączyć ten proces po wyłączeniu, to najprościej będzie jak wejdziesz w Mój Komputer, naciśniesz CTRL + F i wpiszesz quickset.exe, i jak znajdzie Ci ten plik to uruchom go. Nic nie zobaczysz najprawdopodobniej, ale on zacznie pracować w tle. Ew. jak naciśniesz prawym przyciskiem myszy ikonkę baterii koło zegara to tam może być coś takiego jak Windows Mobility Center, tam może znajdziesz jakąś opcję. Sam od kilku miesięcy szukam rozwiązania tego CapsLocka, bo mnie denerwuje ta wyskakująca ikona.


sk
skandaluzja
Posty: 6
Rejestracja: 09 lut 2011, 22:08

Re: caps lock dziwny jest

Postautor: skandaluzja » 10 lut 2011, 11:51

bardzo ci dziękuje,faktycznie jest to denerwujące.Ale jakbyś znalazł jakieś rozwiązanie to prosiłbym o jakieś info.Ja jestem totalnym lejkiem jesli chodzi o informatyke


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]