Bateria Dell Inspiron3543

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Ol
Olbert
Posty: 2
Rejestracja: 20 wrz 2015, 11:55

Bateria Dell Inspiron3543

Postautor: Olbert » 05 sty 2016, 16:47

Witam forumowiczów, mam nietypowe pytanie, mam della 3543 5 miesięcy i program BatteryCare pokazuje mi poziom zużycia baterii 17,8% czy taki duży stopień zużycia baterii jest czymś normalnym po tak krótkim użytkowaniu?? dodam ze nie katowałem baterii częstym ładowaniem i rozładowaniem i korzystam z funkcji Dell Extended Battery Life.Czy rozsądnym wyjściem jest wyjmowanie baterii z laptopa i praca na zasilaczu bez baterii, pozdrawiam i czekam na pomoc.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Bateria Dell Inspiron3543

Postautor: piotr_solek » 06 sty 2016, 14:48

Ja miałem około 11% a trzeba wziąć pod uwagę, że kilka procent jest rezerwowane (by nie dopuścić do pełnego rozładowania). Pojemność będzie stopniowo maleć ale dzięki dodatkowym profilom można dopasować ładowanie do potrzeb. Profil extended battery oszczędza zużycie baterii ale jej w nie konserwuje. Wprawdzie laptop dłużej działa ale wydajność jest obniżona. U mnie z poziomu biosu można ustawić 4-5 różnych trybów ładowania. Gdzieś już na forum o tym pisaliśmy. Co do baterii to trzeba poczytać i wyciągnąć samemu wnioski bo nie ma jednoznacznych opinii. Ja np odpinam baterię jak wiem, że laptop będzie "dłużej "przy biurku.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]