Automatycznie zmieniająca się jasnosc ekranu - dell 7347

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
lo
locke90
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2015, 20:38

Automatycznie zmieniająca się jasnosc ekranu - dell 7347

Postautor: locke90 » 14 lut 2015, 20:41

Panowie, mam problem.
Otóż zakupiłem DELLA Kod producenta: 7347-3827

Podczas przeglądania internetu, oraz gdy włączony jest pulpit, ekran lekko się ściemnia. podczas np. przełączenia zakładki na nową karte (jasna, biała) ekran świeci na maximum, jednak przełączając na kartę gdzie otwarta jest jakaś strona np youtube, fb etc, ekran ulega ściemnieniu (co widać np po pasku adresu, że cały ekran się ściemnia.

Czytałem wiele poradników, i zastosowałem się do nich. wyłączyłem zatem w sterownikach intela, opcję "technologia oszczedzania zuzycia prądu wyświetlacza, oraz jasność adaptacyjna w profilu zrównoważonym została wyłączona.

Co jeszcze może być problemem? Po podłączeniu zasilacza, problem znika...

zainstalowałem już program configuration wizard, który podobno sluzy do zmian ustawień w biosie, ale kompletnie nie wiem czego tak szukać.

Takie dzialanie ekranu jest bardzo denerwujące...


Z góry dziękuję za pomoc
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Re: Automatycznie zmieniająca się jasnosc ekranu - dell 7347

Postautor: Karoolcia » 14 lut 2015, 21:41

Panie też tutaj są ;)
Zmień, jak jesteś na baterii, na normalny jak masz "np. Dell [aktywny]" w zaawansowanych ustawieniach. Albo zmień ustawienia na:
Jasność przygaszonego ekranu na np. 10% i włącz funkcję jasności adapcyjnej i w Intel na "Maximum Battery Life".


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.
lo
locke90
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2015, 20:38

Re: Automatycznie zmieniająca się jasnosc ekranu - dell 7347

Postautor: locke90 » 15 lut 2015, 01:44

jest to dla mnie bardzo nie jasno napisane.

Gdy włącze jasność adaptacyjną, laptop korzysta z jasności automatycznej wg zyjnika oświetlenia tak?

jednak zarówno przy opcji włączonej jak i wyłączonej, i obojętnie na jakiej jasności ekranu, zawsze dzieje się to samo, tzn - otwieram nową pustą kartę w chrom - ekran się rozjaśnia, zmieniam na inną karte z otwartą stroną www - cały ekran przygasa. To samo przy przejściu na pulpit.

Wydaje mi się że ekran na max świeci tylko wtedy, gdy jest wyśietlane jasne tło, np w eksploratorze windows.

Zależy mi , aby pracować na maksymalnej jasności, lub ewentualnie ją lekko zmniejszać, ale żeby laptop sam bez przerwy nie sterował mi jasnością, bo jest to denerwujące i nie da się tak pracować ;)


Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Re: Automatycznie zmieniająca się jasnosc ekranu - dell 7347

Postautor: Karoolcia » 15 lut 2015, 18:17

Przepraszam, pisałam późno dlatego chaotycznie napisałam :)
Zastanawia mnie to, czy przypadkiem nie jest uszkodzony ekran, ale jak narazie nie chcę dopuścić tej myśli.
1. Aktualizowałeś niedawno sterownik? A jeśli tak to czy wcześniejsza wersja nie powodowała problemów?
2. Ustawienia z jasnością są również w w Wideo (Panel sterowniczy grafiki HD Intel).
I małe pytanie - czy Twój laptop posiada czujnik oświetlenia zewnętrznego?


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.
da
dardell
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2015, 01:43

Re: Automatycznie zmieniająca się jasnosc ekranu - dell 7347

Postautor: dardell » 02 kwie 2015, 01:47

nie znam sie...
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2015, 00:40 przez dardell, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
MarekatDell
Dell Polska
Posty: 429
Rejestracja: 12 wrz 2013, 08:47

Re: Automatycznie zmieniająca się jasnosc ekranu - dell 7347

Postautor: MarekatDell » 02 kwie 2015, 10:03

Witam,

Zachęcam do wykorzystania swojej wiedzy w celu udzielenia pomocy innym, mniej zaawansowanym użytkownikom forum. Zazwyczaj daje to więcej satysfakcji, niż ukazywanie ich niewiedzy, lub krytykowanie tych, którzy poprzez drogę zwykłej eliminacji problemów starają się pomóc i znaleźć rozwiązanie.

Abstrahując już od wcześniejszego wpisu, adaptacyjną regulację podświetlenia można włączyć/wyłączyć na co najmniej kilka sposobów. Jednym z nich jest również opcja podana przez Karoolcię, czyli wyłączenie Display Power Saving Technology w Intel HD Graphics Control Panel lub manualne przestawienie zaawansowanych opcji obecnie wykorzystywanego planu zasilania. Niemniej jednak, powyższe opcje nie zawsze będą dostępne w systemie operacyjnym/oprogramowaniu - głównym czynnikiem na to wpływającym są, oczywiście, zastosowane technologie i komponenty.

P.S - do ustawienia kilku opcji w Windowsie, nie trzeba być "znawcą". ;)

Pozdrawiam,


Pomoc techniczna online: http://dell.to/1hSq20B | Stan zamówienia: http://dell.to/1lHzKc0 |
Infolinia: 022 5795 700 | Formularz e-mail: http://dell.to/1p6GM6l | Aplikacja SupportAssist: http://dell.to/1tEnira

#Iwork4Dell
Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Re: Automatycznie zmieniająca się jasnosc ekranu - dell 7347

Postautor: Karoolcia » 02 kwie 2015, 12:04

Nie jestem znawcą, ale staram się pomagać użytkownikom bo wiem co to znaczy, gdy człowiek potrzebuje pomocy ;) Jeśli znasz się na takich sprawach to pomagaj na bieżąco ludziom, którzy potrzebują takich znawców jak Ty ;)
Czekałam na odpowiedź od autora wątku, aby dowiedzieć się, czy moja odpowiedź była pomocna, a jeśli nie to podać następną odpowiedź (nie, nie nabijam postów, na internecie sprawdzam oraz u siebie, czy moja odpowiedź jest przydatna i wtedy odpowiadam), dlatego proszę od razu nie oceniać i napisać tak, jakbyś łaskę zrobił ;) A jeśli Twoja odpowiedź była ironiczna to coś Ci się nie udało.
Tak jak MarekatDell napisał - ustawienia w Windowsie, które są podstawowe, nie są ciężkie do zmiany, więc każdy przeciętny użytkownik systemu może je zmieniać bez żadnych problemów.

Jeśli Ciebie uraziłam, dardell, to wybacz ale nie miałam tego na myśli. Chciałam tylko podkreślić, że jeśli znasz się na tym to pomagaj innym a nie oceniaj ich ;)


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]