Opisy gwarancji - co znaczy NBD a co znaczy CAR.

Pytania (i odpowiedzi) odnośnie gwarancji Dell.
Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 674
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Opisy gwarancji - co znaczy NBD a co znaczy CAR.

Postautor: DELLMania » 30 lip 2010, 17:52

W tym poście wytłumaczymy co znaczą poszczególne gwarancje. Wielu z Was się o to pyta i chyba czas najwyższy wszystko wytłumaczyć.

1. CAR
To chyba najpowszechniejsza gwarancja wśród użytkowników domowych.
CAR to skrót od (Collect and Return) - najprościej rzecz ujmując - zapakuj, wyślij i
czekaj aż dostaniesz naprawione. W tym schemacie gwarancyjnym, jeśli nasz sprzęt ulegnie uszkodzeniu, pakujemy go w karton (najlepiej oryginalny) a następnie wysyłamy do firmy Dell. Po naprawie Dell odeśle nam sprzęt - wszystko się odbywa oczywiście na koszt Dell, chyba że okaże się że naprawa nie podlega gwarancji - nap zalany laptop itd.

2. NBD
To gwarancja którą tak na prawdę warto mieć. Next Business Day. Oznacza to, że jeśli zgłosimy nasz problem w firmie Dell dzwoniąc na support (pomoc techniczną), to serwisant firmy Dell zjawi się u nas w następnym dniu roboczym - gdziekolwiek byśmy byli ( w Polsce, chyba że mamy wykupioną gwarancję międzynarodową). Był już przypadek że serwis jechał np na molo w Gdyni.

To najbardziej podstawowe i najczęściej używane gwarancje. Jeśli chcecie żeby opisać jakąś inną to napiszcie w poście - uczynimy to.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
Da
Daban
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2013, 14:26

Re: Opisy gwarancji - co znaczy NBD a co znaczy CAR.

Postautor: Daban » 11 mar 2013, 14:32

Ja czekam miesiąc na naprawę przy NBD. Po to była kupiona NBD aby w razie problemów szybko je rozwiązać, a jak przyszło co do czego to na infolinii siedzi chyba Czech (sądząc po nazwisku) który po polsku mówi kiepsko i kiepsko rozumie, a sama sprawa rozwiązania problemu się ciągnie już miesiąc. Dodzwonienie się na infolinię też jest irytujące bo się czeka 20-30 minut aż będzie wolny konsultant. Obawiam się że NBD było na pokaz na samym początku, a teraz jakość serwisu jest beznadziejna. Jeśli chłopaki z DELLa by zaprzeczali to niech się wytłumaczą z service tag: B4TQZP1


da
daniel36Wilk12
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2021, 10:29

Re: Opisy gwarancji - co znaczy NBD a co znaczy CAR.

Postautor: daniel36Wilk12 » 27 sty 2021, 18:43

Ostatnim czasem rozważam zakup nowych mebli do mieszkania. Mam już wybrany kolor ścian. Teraz niestety najtrudniejsza sprawa jak wybór mebli oraz sofy do mojego salonu. Znalazłem fajny sklep internetowy i bardzo spodobało mi się to: sweet sit sofy co wy sądzicie?. Wiem, że gusta są różne ale może coś jeszcze podobnego w tym sklepie znajdziecie. Wybrałam ten sklep bo mają bardzo ładne meble w fajnych cenach.


Wróć do „Forum Dell - Gwarancje”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]