Żywotność bateri...

Wszystko na temat baterii do laptopów Dell.
Fo
Fociak
Posty: 9
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:23

Żywotność bateri...

Postautor: Fociak » 02 lut 2010, 01:29

Jak w temacie, wiadomo jaka jest żywotność bateri w laptopach?
Czy mozliwe, że po roku już zaczyna "siadac"?


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Żywotność bateri...

Postautor: DELLMania » 02 lut 2010, 12:36

No własnie chyba tak. W moim Precisionie po roku uzytkowania pojawia się komunikat że żywotność baterii została zmniejszona.

" Akumulator można normalnie ładować. Jednak możesz zauważyć ograniczony czas pracy, ponieważ żywotność akumulatora się zmniejsza."

Baterie producentów notebooków mają roczną gwarancję i dokładnie po roku przestają działać poprawnie. Serwisanci radzą wyjmować baterie w notebookach które pracują jak stacjonarne komputery i chować je do szuflady. Minus taki że w przypadku braku prądu lub skoku napięcia, sprzęt się wyłącza. Coś za coś. Baterię raz na miesiąc należy rozładować do zera i naładować ponownie. Po naładowaniu wyjąć. Wiadomo jednak że nie po to kupujemy notebooka aby siedzieć w jednym miejscu i używać go jako stacjonarny.

W moim przypadku na początku akumulator wytrzymywał 3,5h. W tej chwili jest to około 2 h więc tragedii nie ma. Jeśli masz baterie na gwarancji to warto ją wymienić jeśli zauważasz zmniejszenie jej żywotności. Zakładam że po 3 - 4 latach każda bateria jest do wymiany. Oczywiście eksploatowana bateria :)


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
pm
pmgc92
Posty: 2
Rejestracja: 30 paź 2011, 10:33

Re: Żywotność bateri...

Postautor: pmgc92 » 11 maja 2012, 21:43

Hej . Mam problem z moją baterią w dell 17R N7010 , właśnie po roku użytkowania z 2h pracy zeszła na 55m . Ale chciałem poruszyć inną kwestię , a mianowicie przy 14% żywotności komputer nagle się wyłącza . Jest to pewnie przez skróconą pracę baterii , tak ?


ch
christo123
Posty: 8
Rejestracja: 05 maja 2014, 22:34

Re: Żywotność bateri...

Postautor: christo123 » 04 sie 2014, 09:58

W instrukcji macie jaka jest żywotność baterii. W moim przypadku (Dell M4400) żywotność o ile mnie pamięć nie myli to 500 ładowań. Więc to normalne, że bateria siada po roku/dwóch latach.


Wróć do „Forum - Baterie do Laptopów Dell”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]