Problem z baterią

Wszystko na temat baterii do laptopów Dell.
gz
gziziu
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2011, 20:42

Problem z baterią

Postautor: gziziu » 26 sty 2011, 11:17

Jak juz wcześniej pisałem na forum mam problemy z Dell Studio 1537 bo nie ładuje mi baterii ale nie o tym teraz. Ostatnio byłem w sklepie sprawdzić czy wymiana zasilacza na taki sam jak był w zestawie (90W na 90W) rozwiąże problem i jakie było moje zdziwienie gdy po włożeniu baterii i podłączeniu orginalnego zasilacza Dell i włączeniu wyskoczył komunikat:
"Your battery has experienced a permanent failure and needs to be replaced."
A po naciśnięciu przycisku na baterii do sprawdzenia poziomu naładowania zaczęły mrugać pierwsza, trzecia i piąta lampka. Dodam że od momentu problemów z ładowaniem baterii nie była w laptopie.
Czy to oznacza że bateria jest do wymiany i jakim cudem to się stało?


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Problem z baterią

Postautor: DELLMania » 26 sty 2011, 12:14

a jaki masz system ?


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
gz
gziziu
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2011, 20:42

Re: Problem z baterią

Postautor: gziziu » 26 sty 2011, 12:53

Windows Vista Home Basic 32BIT taki jak był w zestawie


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Problem z baterią

Postautor: DELLMania » 26 sty 2011, 13:05

Jest opcja że uszkodzony moduł zasilania uszkodził baterię ale to zdarza się rzadko. Sprawdź baterię w innym takim laptopie - jeśli masz taką opcję. Do swojego raczej nie wsadzaj innych baterii bo mogą ulec uszkodzeniu. Trzeba by najpierw wykluczyć wadę Twojego.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
gz
gziziu
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2011, 20:42

Re: Problem z baterią

Postautor: gziziu » 26 sty 2011, 13:10

sprawdziłem właśnie w Studio 1535 i też nie działa a wczesniej działała bo jak wyskoczył problem z ładowaniem to od razu przełozyłem baterie i działała bez zarzutów i schowałem ją do torby a teraz nagle nie działa :/


Awatar użytkownika
Iwona
Dellmania User
Posty: 81
Rejestracja: 23 lip 2008, 07:54

Re: Problem z baterią

Postautor: Iwona » 23 lut 2011, 23:14

gziziu pisze:sprawdziłem właśnie w Studio 1535 i też nie działa a wczesniej działała bo jak wyskoczył problem z ładowaniem to od razu przełozyłem baterie i działała bez zarzutów i schowałem ją do torby a teraz nagle nie działa :/


Sprawa przedstawia się tak. Do roku czasu baterie mają tzw. pamięć naładowań i rozładowań plus tak jak w przypadku programów zegar odliczający równiuteńki rok gwarancji od chwili pierwszego uruchomienia. PO roku wuswietla komunikat, że nalezy baterię zmienić. O ile trzymamy ją w laptopie jest stale doładowywana. Wówczas elektronika nie ma możliwości zablokowania doładowywania baterii. Z chwilą kiedy baterię wyciągnąłeś i potrzymałeś jakiś czas bez doładowywania spadło napięcie i elektronika odebrała to jako spadek funkcjonalności baterii. Stąd ten komunikat i świetlny komunikat naładowania baterii. Czyli 1-3-5 dioda. Równocześnie podczas ładowania w większości Dellów wystepuje zmienne świecenie kontrolki ładowania baterii. Przewaznie jest to szybkie migotanie diody ładowania zielony-czerwony-czerwony-czerwony-czerwony (1 zielony 4 czerwone) Bateria na pewno nadaje się do wymiany lub regeneracji - niezaeżnie od posiadanego systemu czy ustawień oprogramowania do oszczędzania energii.


Wróć do „Forum - Baterie do Laptopów Dell”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]