Czym zastąpić Inspirona 15R 7520 z 2012r ?

Jak i gdzie najlepiej kupić laptopa? Napiszcie - czy korzystaliście z usług sprawdzonego dostawcy? Czy kupowaliście przez stronę internetową lub portal aukcyjny?
Polećcie dobrych sprzedawców i ostrzeżcie przed niesolidnymi.
pp
pppbb

Czym zastąpić Inspirona 15R 7520 z 2012r ?

Postautor: pppbb » 28 paź 2018, 12:55

Od października 2012 r. jestem użytkownikiem Dell Inspiron 15R 7520.
Niestety po 6-ciu latach intensywnego użytkowania, przede wszystkim multimedialnego (internet, tv stream i płyty blu ray), jego czas dobiega końca - grzeje się. Oceniam, że przepracował co najmniej 10 tyś. godzin w tym okresie. Chciałbym zakupić nowego laptopa o równie wysokich - jak kiedyś - parametrach, oczywiście uwzględniając postęp techniczny, jaki nastąpił w tym okresie.
Przez 2 dni użytkowałem DELL Inspiron 15 5577-2950, ale ten okazał się pomyłką, a jakość obrazu/matrycy nie dorównuje nawet temu 6-cio letniemu. Zdecydowany jestem wydać kwotę ok. 4 -4,5 tyś zł oczekując, że za taką kwotę będę mógł się cieszyć porównywalnie wysoką jakością obrazu, jak to było dotąd, w przypadku Inspirona 7520.
Jakiego 15" Della moglibyście doradzić, spełniającego przede wszystkim domowe funkcje multimedialne?
Dodam tylko, że nie przechowuję na komputerze plików multimedialnych, za wyjątkiem kolekcji zdjęć ( ok 40 GB) i krótkich filmików, stąd dysk SSD 256/512 GB powinien być wystarczający.
Pozostaję wdzięczny za pomoc i doradztwo.

pppbb

Wróć do „Zakup laptopa Dell - forum dyskusyjne”