Strona 1 z 1

Używane oprogramowanie.

: 08 sie 2008, 08:58
autor: Iwona
Dell zazwyczaj używa oprogramowania firmy Microsoft. Ostatnio również Linux. Odnosi sie to oczywiście do OS czyli oprogramowania systemowego. Składnikami oprogramowania są takie programy jak - antywirusowe firmy McAffe, graficzne nVidia, muzyczne Creative czy TutchPad z oprogramowaniem firmy Synaptics. Oprogramowanie składające się na całość systemu uwarunkowane jest komponentami z jakich zbudowany jest komputer. Rzeczą normalną w takim wypadku powinno być dopracowanie tegoż oprogramowania. Jednakże, w ostatnim czasie występowały problemy współdziałania podstawowych kompenentów z oprogramowaniem Microsoftu Vistą. Vista jako, że jest nowym oprogramowaniem tak naprawdę nie jest kompatybilna z większością sterowników. Często występuje wieszanie się systemu, problemy z dźwiękiem lub grafiką. Wprawdzie minęło juz troche czasu i takie przypadki nie sa częste jednakże jeszcze występują. Myślę, że czytelnicy tego forum podzielą się uwagami na temat tego systemu i kompatybilnościa sterowników instalowanych bądź polecanych przez firmę Dell. Co do reszty oprogramowania, no cóż mnie samej zdażyło się mieć problemy. To oprogramowanie firmy Creative za które została pobrana należność w kwocie 19,90$ a którego nie można było powtórnie instalować. Dotyczyło to oprogramowania do karty muzycznej Creative Sound Blaster Advanced MB. I tak naprawdę to oprogramowanie powinno być instalowane w specyficzny sposób inaczej nie zainstalujemy pełnej wersji tegoż oprogramowania. A jedynie wersję demo. Niestety jeżeli ma ktoś kłopoty z tym oprogramowaniem nie znajdzie opisu na żadnym z for Polskich lub zagranicznych. Ja sama musiałam dojść metodą prób i błedów do sposobu instalacji i powtórnej aktywacji. A wina leży po stronie kolejności instalowania sterowników które warunkują aktualizację z witryną Creative i tym samym powtórną aktywację.

Re: Używane oprogramowanie.

: 08 sie 2008, 12:26
autor: adam
Faktycznie jest tak, że gdy się kupi w pełni zainstalowany komputer to nie ma z niczym problemów, gdy zaś kupujemy sprzęt z np dosem i chcemy instalować po kolei win xp i stwerowniki to dzieje się tak że przewaznie jest z czymś problem lub coś nie działa. I faktycznie problemy sie kończą w momencie, gdy wiemy jakie sterowniki od jakich urządzeń i w jakiej kolejności instalować. Na początek zawsze się instaluje service packi, potem sterowniki od płyty głównej a na końcu cała resztę. Najlepiej aktualne wersje ze strony producentów. No i najważniejsze. Dell oferuje pewne komponenty pod konkretne systemy. Np karty do sieci bezprzewodowej pod Vista lub pod XP. Należy zwrócić uwagę jakie komponenty sa w danym notebooku przed dokonaniem wyboru systemu a najlepiej kupować gotowe zestawy z zainstalowanym systemem :)

Komponenty do komputerów.

: 08 wrz 2008, 10:06
autor: Iwona
Nie spotkałam sie z montażem innych komponentów pod odpowiednie systemy. Sterowniki owszem. Service packi to końcowa instalacja. Pomijajac oczywiście sterowniki do twardych dysków typu SATA. Ale to sterowniki i to wbudowane w płytki systemowe te nowsze. Ze starszymi systemami w których brak jest takich sterowników jest mały problem podczas instalacji. Który da się ominąć. Natomiast wiem, że bardziej rozbudowane systemy potrzebują wydajniejszych procesorów, pamięci i oczywiście czasami kart graficznych. Dla naszej wygody instalowane są na nasze życzenie takie udogodnienia jak lepsze karty muzyczne czy graficzne. Różnego rodzaju moduły łączności bezprzewodowej ( dodatkowe) Sterowniki stosujemy zawsze pod dany system to zapobiega niepotrzebnym stresom przy instalacji. Witryna Dell oferuje wsparcie techniczne może trochę z opóźnieniem czasami ale wsparcie jest. W przeciwieństwie do niektórych konkurencji które mają wsparcie techniczne do podstawowych systemów lub takiego wsparcia nie oferują. Problem instalacji poszczególnych sterowników w odpowiedniej kolejności wyklucza czasami brak możliwości zainstalowania dodatkowego oprogramowania. Np. instalując sterownik do urządzenia oferowany w witrynie Dell a nastepnie próbując zainstalowac dodatkowe oprogramowanie z płyty
uaktualnianej przez witrynę np. Creative. Nie przeprowadzimy poprawnie tej instalacji. Należy wówczas ominąć pewne kroki a instalacje sterowników przeprowadzić w odpowiedniej kolejności w celu umożliwienia aktualizacji i rejestracji przez internet

Re: Używane oprogramowanie.

: 24 kwie 2010, 14:08
autor: DELLMania
Pisząc o instalacji systemu warto zwrócić uwagę na poprawną kolejność instalowania sterowników. Dla dell kolejność instalowania sterowników opisana jest w poście:

http://dellmania.pl/manuale/kolejno-instalacji-sterownikow-w-komputerach-i-notebookach-t165.html