HDD w ODD przestaje być widoczny.

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
cu
cummulus
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2019, 16:59

HDD w ODD przestaje być widoczny.

Postautor: cummulus » 04 mar 2019, 17:51

Mam dziwną przypadłość w E5440 odnośnie HDD w miejsce DVD.
Dysk podstawowy to SSD samsunga a dodatkowy to Toshiba.
Kieszeń ICY BOX IB-AC640.

Po chwili od uruchomienia dodatkowy dysk przestaje być widoczny. Wymuszenie w menadżerze urządzeń aby wyszukał nowy sprzęt przywraca dodatkowego HDD na chwile (pliki widoczne itd) no ale niestety sytuacja się powtarza. Dysk znika po kilkudziesięciu sekundach. Ponowne uruchomienie komputera również jedynie na chwilę przywraca dysk (i to nie zawsze).

Win7 "dellowski" z najnowszymi aktualizacjami (były wprowadzanie jakieś drobne modyfikacje "pod" ssd w rejestrze -prefetch, TRIM itp).
BIOS najnowszy.
Zarządzanie energią w Win7 jest OK.
DVD w lapku działało poprawnie, dysk też wygląda ok (nówka, CristalDiskInfo nie wykazuje żadnych problemów). Kieszeni 9,5mm nie mam gdzie sprawdzić.

Niestety nie znam historii sprzętu. Dostała go w darowiźnie organizacja zajmująca się maltretowanymi zwierzętami wiec oni także nie maja wiedzy czy jest to nowy problem.
Macie jakiś pomysł czego by się uczepić?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: HDD w ODD przestaje być widoczny.

Postautor: piotr_solek » 04 mar 2019, 19:48

Upewnij się , że kieszeń dobrze jest podpięta (nie ma też fizycznych uszkodzeń, wad).

Najlepiej odkręcić "klapę serwisową" laptopa i podłączyć, zwracając kieszeń zwracając uwagę czy dobrze wchodzi w łącze SATA. Być może trzeba będzie odczepić zaślepkę, od kieszeni, by docisnąć do końca..

Kieszeń też można sprawdzić podpinając inny dysk. Jeśli pojawi się ten sam problem, to zwiększy prawdopodobieństwo uszkodzonej kieszeni. Z drugiej strony podpinanie dysku, do wadliwego podzespołu, też nie jest bezpiecznym rozwiązaniem.

Sam też nigdy nie zauważyłem żadnych problemów (kieszeń na dysk) z tym modelem.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]