Dell XPS 13 9350 - asf2 force off

Problemy związane z: Laptop Dell XPS
da
davidd6
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2017, 14:06

Dell XPS 13 9350 - asf2 force off

Postautor: davidd6 » 16 lis 2017, 14:16

Witam,

Mam problem z wyżej wymienionym dellem.

Diagnostyka nie pokazuje nic. Na zasilaczu działa normalne, ale jak tylko odepnę zasilacz to :

- Jak jestem w systemie to mi wyłącza po kilku sekundach laptopa.
- Jak Bootuje się to albo pokaże pulpit i od razu się wyłączy, albo nawet nie dojdzie do pulpitu i się wyłączy.

* Aktualizowałem BIOS do najnowszej wersji, nic nie pomogło.
* Nie wina systemu bo nawet odpalę instalację systemu na baterii 100% naładowanej to też w trakcie startu instalacji się wyłączy.

Na zasilaczu działa, nic się nie restartuje.

Nie mam już pomysłów. Na forach piszą coś o upgrade regionu jakiegoś czy coś w tym stylu, ale nie bardzo wiem co mam pobrać, aby spróbować tego. Chociaż chyba najnowszy BIOS zawiera jakiś fix z regionem itd. o ile to sprawia problem. Bateria jest dobra, a bynajmniej tak mi się wydaje ma 0% zużycia i zaledwie kilka przepracowanych cykli.

Jakieś rady ?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell XPS 13 9350 - asf2 force off

Postautor: piotr_solek » 16 lis 2017, 19:16

Ja bym się przyglądnął samej baterii z poziomu diagnostycznego. Co to za bateria i jak ją rozpoznaje program diagnostyczny (pojemność faktyczna ,model).

davidd6 pisze:Na forach piszą coś o upgrade regionu jakiegoś czy coś w tym stylu, ale nie bardzo wiem co mam pobrać, aby spróbować tego. Chociaż chyba najnowszy BIOS zawiera jakiś fix z regionem itd.

Pierwsze słyszę ,żeby to miało związek z instalacją systemu czy samoczyynnym wyłączaniem się podczas działania na baterii??


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
da
davidd6
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2017, 14:06

Re: Dell XPS 13 9350 - asf2 force off

Postautor: davidd6 » 30 sty 2018, 21:03

Udało się dziś dostać inną baterie do laptopa. Jak narazie 24h pracuje i się nie wyłączył przy pracy na baterii, więc podejrzewam że coś bateria świrowała poprzednia. Dziwne bo miała zaledwie 4 cykle, nowa a jakaś wadliwa :( zostawiam informacje, może komuś się przyda. Pozdrawiam


Wróć do „Laptopy Dell XPS”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]