Inspiron 5584 - problem z ładowaniem

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Sa
Sadam49
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2021, 09:56

Inspiron 5584 - problem z ładowaniem

Postautor: Sadam49 » 15 lis 2021, 10:21

Cześć! Mam problem z ładowaniem w moim Dell Inspiron 5584, posiadam go od Kwietnia 2019 i wcześniej takiego problemu nie było. Problem zauważyłem 13.11.2021. Otóż korzystałem z laptopa bez zasilacza i dostałem info o niskim poziomie baterii, mówię ok jakiś czas nie podłączałem go więc czas najwyższy. Skończyłem korzystać z laptopa i podłączyłem do ładowania (ładowarka oryginalna, 45W) ładował się prawie cały dzień i zauważyłem że dioda ładowania nadal świeci, sprawdziłem a tam 85%, myślę sobie może tak długo ładuje więc na całą noc zostawiłem do ładowania, rano włączam laptopa a tam nadal 85% :( ustawienia w BIOSie i Dell Power Manager zaznaczone że głównie korzystam z podłączoengo zasilacza, wszelkie harmonogramy ładowania wyłączone i nigdy nie włączane, kondycje pokazuje znakomitą. Próbowałem też ustawień niestandardowych aby zaczął ładować przy 83% i zakończył na 90% ale niestety powyżej 85% nawet nie chce naładować. System Windows 11 (64bit) oryginalny z licencją (wcześniej była 10 nie było problemów) po zainstlowaniu 11 na początku też nie było takiego problemu. BIOS najnowszy dostępny wersja 1.16.0, wszsytkie sterowniki aktualne, ostatnie aktualizacje Windows to KB5007215, KB5008295, KB5006363, pozostałe widoczne na screenie. Sorki za tak obszerne opisanie problemu ale chciałem podać jak najwiecej informacji i liczę na pomoc co sprawdzić lub co mogło się zadziać :( Pozdrawiam

Zdjęcia załączam w linku do prywatnego albumu na Zdjęcia Google: https://photos.app.goo.gl/qZUfAPVy33cAgwWv6

EDIT: system przeskanowany pod kątem wirusów, żadnych zagrożeń nie znaleziono (korzystam z wbudowanego w Windows antywirusa), w ostatnim czasie nie instalowano żadnych programów ani przeglądarek ani innych aplikacji. Laptop jest zrobiomy typowo pode mnie (nikt inny z niego nie korzysta), służy mi do przeglądania internetu, pobierania plików na potrzeby prywatne. Nie gram w gry, nie instaluję praktycznie żadnych nowych aplikacji, a jak już to tylko z pewnych źródeł.

UPDATE 11:46

Opisując swój problem korzystałem z laptopa bez podłączonego zasilacza, tym samym poziom naładowania baterii spadł do 62%, następnie podłączyłem go do ładowania (bez wyłączania laptopa) odziwo laptop nałądował się normalnie na 100% i dioda ładująca normalnie zgasła. Można uznać, że problem sam się rozwiązał jednak nadal chętnie się dowiem co mogło się zadziać.


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]