Dell 15R 5520 podświetlenie klawiatury

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
ma
mathkaczy
Posty: 4
Rejestracja: 28 lut 2018, 20:03

Dell 15R 5520 podświetlenie klawiatury

Postautor: mathkaczy » 05 mar 2018, 18:47

mam pytanie odnośnie podświetlenia klawiatury a być może ktoś będzie w stanie mi pomóc.
Poprzednia klawiatura (6cio letniego laptopa) uległa już kolejnemu uszkodzeniu i musiałem ją wymienić. Jako że różnica w cenie między zwykłą a podświetlaną to 10 zł kupiłem tę drugą.
Na płycie głównej znajduje się miejsce gdzie powinno znajdować się gniazdo taśmy (oryginalna była bez podświetlenia) do podświetlenia ale brak "plastiku" nie jest wielkim problemem, jeśli nie uda się podłączyć tego inaczej wydrukuję sobie takie przyłącze na drukarce.

Problem jest natomiast inny... klawiaturę sprawdzałem pod kątem podświetlenia i działa dobrze.
Natomiast piny od "gniazda" podświetlenia które powinno być do nich podpięte nie mają zasilania.
O ile nic innego się nie uda podkradnę 4-5V z innego miejsca ale być może ktoś wie jak sprawić by na tych pinach pojawiło się napięcie. Sprawdzałem multimetrem i nie ma tam nawet milivolta.

Skoro jest takie wyprowadzenie a brak tylko plastiku mocowania klawiatury to spodziewam się ze i napięcie da się tam włączyć. Laptop oryginalnie oczywiście takiego podświetlenia nie posiadał.
Opcje BIOS ubogie strasznie, nie ma możliwości wyboru klawiatury tak jak to można znaleźć w poradach google.

EDIT: opcje bios nie dadzą efektu , użyłem dell cctk i efekt : The option 'keyboardillumination' is not available or cannot be configured through software.

ktoś wie może co zrobić by posłać magiczne 5V na tamte piny ? czy też zostaje mi też kradzież napięcia z innego miejsca


ma
mathkaczy
Posty: 4
Rejestracja: 28 lut 2018, 20:03

Re: Dell 15R 5520 podświetlenie klawiatury

Postautor: mathkaczy » 05 mar 2018, 19:41

Obrazek zdjęcie złącza bez plastikowego zacisku, niestety nie ma na nim napięcia


ma
mathkaczy
Posty: 4
Rejestracja: 28 lut 2018, 20:03

Re: Dell 15R 5520 podświetlenie klawiatury

Postautor: mathkaczy » 14 mar 2018, 15:42

podpiąłem się pod gniazdo SD

dziękuję za zagorzałą dyskusję! widać forum żyje pełną gębą


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell 15R 5520 podświetlenie klawiatury

Postautor: piotr_solek » 14 mar 2018, 21:41

Super, jak działa to wrzuć zdjęcie. Post mogłeś wrzucić do odpowiedniej kategorii . Ale wnioski masz trafne.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
ma
mathkaczy
Posty: 4
Rejestracja: 28 lut 2018, 20:03

Re: Dell 15R 5520 podświetlenie klawiatury

Postautor: mathkaczy » 15 mar 2018, 17:40

klawiatura podświetlana od startu laptopa do jego wyłaczenia :)
pasek podswietlenia zdjety i przylutowany do przewodu, przewód wlozony razem z tasma gniazda SD :)

wszystko w rurkach termo i odrobina szarej tasmy zeby poprowadzić 1,5 cm przewodu tak zeby nie wybrzuszał klawiatury
zdejmować mi się nie chce a z wierzchu zwykly widok swiecacej klawiatury

forum umarło i chyba nie ma sensu postować nic


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell 15R 5520 podświetlenie klawiatury

Postautor: piotr_solek » 16 mar 2018, 21:56

Póki co, to twój pierwszy wątek.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]