Dell audio equalizer / Maxx Audio 4 - nie chce się włączyć

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
wa
wampiros6
Posty: 4
Rejestracja: 06 lis 2017, 23:01

Dell audio equalizer / Maxx Audio 4 - nie chce się włączyć

Postautor: wampiros6 » 06 lis 2017, 23:04

Witam. Po jakiejś aktualizacji zauważyłem gorszy dźwięk i spostrzegłem, że nie działa dell audio. Myślałem, że to wina sterownika, lecz mam najnowszy. Niestety nie naprawiło to mego błędu więc zadecydowałem usunąć i pobrać ze strony dell sterownik dostosowany do mojego laptopa (Dell Inspiron 7537 i5-4210U). To także nie dało rezultatu. Są aplikacje do uruchomienia, lecz mimo uprawnień admina, zmiany trybu zgodności to nic nie daje. Aplikacja maxxaudio4 uruchomi się, ale jest puste oknoObrazek


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell audio equalizer / Maxx Audio 4 - nie chce się włączyć

Postautor: piotr_solek » 07 lis 2017, 12:05

Czasami proste odinstalowanie nie usuwa wszystkich składników. Inna kwestia to bieżącą konfiguracja systemu lub programu blokującego instalację. Doprowadź system do ładu i po kłopocie.

Ps podanie modelu procesora jest zbędne za to wersja systemu operacyjnego tak . Informacji o sposobie instalacji ostatniej aktualizacji też ma znaczenie .Jeśli była przez systemowy 'update' to trzeba usunąć sterownik z poziomu menadżera urządzeń i wyłączyć automatyczną aktualizację urządzeń .


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
wa
wampiros6
Posty: 4
Rejestracja: 06 lis 2017, 23:01

Re: Dell audio equalizer / Maxx Audio 4 - nie chce się włączyć

Postautor: wampiros6 » 11 lis 2017, 14:32

System mam uporządkowany, gdyż korzystam z programów które są do tego przeznaczone a dokładniej z firmy IObit. Zaaktualizuję uninstaller, odinstaluje sterownik wraz z czyszczeniem rejestru i zrobię kolejne podejście.

System to Windows 10 Pro


#edit
Nic nie dało. Dalej dell audio się nie włącza


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell audio equalizer / Maxx Audio 4 - nie chce się włączyć

Postautor: piotr_solek » 12 lis 2017, 16:35

wampiros6 pisze:System mam uporządkowany, gdyż korzystam z programów które są do tego przeznaczone a dokładniej z firmy IObit.
System to Windows 10 Pro
#edit
Nic nie dało. Dalej dell audio się nie włącza


Najwyraźniej nie masz uporządkowany a programy "porządkujące" dają tylko złudne wrażenie ,że wszystko mają pod kontrolą. Brak możliwości zainstalowania pełnego pakietu sterowników i narzędzi dostrajania karty audio są tego przykładem. Mam tu na myśli połączenie IObit+win10..

6.0.1.7564 ,A01 to jest ostatnia dostępna wersja z 02 Oct 2015. Nie mam twojego service tag więc podaje ogólny dla tego modelu. Spróbuj przez Dell update ale może nie wykryć jeśli w systemie będzie "nowszy" sterownik.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
wa
wampiros6
Posty: 4
Rejestracja: 06 lis 2017, 23:01

Re: Dell audio equalizer / Maxx Audio 4 - nie chce się włączyć

Postautor: wampiros6 » 12 lis 2017, 22:47

Dzisiaj pokombinowałem i działa dell audio, lecz muszę go ręcznie uruchamiać ale nie mam pełni możliwości by z niego korzystać, jak np. do korektora. Zainstalowałem ostatnią wersję którą dał dell i raczej wszystko mi zainstalowało (ostatnie zdjęcie). Zrobiłem defragmentację dysku za pomocą systemowego narzędzia. Co mogę zrobić by uporządkować system?
http://pokazywarka.pl/94xdwo/
Service tag - 1LH0612


de
deeleek
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2018, 18:22

Re: Dell audio equalizer / Maxx Audio 4 - nie chce się włączyć

Postautor: deeleek » 16 sty 2018, 18:25

Cześć, mam ten sam problem - aktualizacja wycięła u mnie maxx audio.

Mam pytanie - gdzie można to pobrać, bo nie mogę namierzyć downloadu?

Pozdrawiam.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell audio equalizer / Maxx Audio 4 - nie chce się włączyć

Postautor: piotr_solek » 16 sty 2018, 19:20

http://www.dell.com/support/home/uk/en/ ... erId=1CXN7 Jeśli masz inną konfigurację to szukaj wpisując numer serwisowy laptopa. Zakładka sterowniki. Nie da się przegapić.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]