Jaki system smart do domu

Tutaj zarejestrowani użytkownicy mogą umieszczać swoje reklamy.
pi
pietr
Dellmania User
Posty: 73
Rejestracja: 08 mar 2021, 08:31

Jaki system smart do domu

Postautor: pietr » 06 gru 2022, 08:50

Witam.
Jestem na etapie projektu domu, jest wiele elementów które muszę wiedzieć już teraz. I jest pewny ze Smart Home też dobrze zaplanować za wczasu.
Chciałbym zapytać czy ktoś chciałby doradzić (bezpłatnie lub odpłatnie) w jaki system pójść i co uwzględnić na etapie projektowania. Ewentualnie może tu rozwinie się ciekawa dyskusja
Chciałbym aby system był w miarę stabilny, (sam nie mam już czasu się bawić w naukę) i czas wsparcia był długi. Dodatkowo aby nie było konieczności budowy wszystkiego naraz a rozbudowa z czasem. Warunkiem koniecznym jest to aby w razie potrzeby zrezygnować ze Smart i sterować klasycznie.
Co miało by być podłączone, ogrzewanie wodne (dwa obiegi, bufory, grzałki i piec zagazowujacy), żaluzje i rolety, rekuperator, monitoring, oświetlenie zwykle i nocne, czujniki zalania, dymu.
Elektryka mam swojego ale kupno i ustawienie konkretnych elementów Smart będę chciał zlecić.


ro
roll
Posty: 19
Rejestracja: 07 lis 2022, 11:32

Re: Jaki system smart do domu

Postautor: roll » 06 gru 2022, 10:42

"Warunkiem koniecznym jest to aby w razie potrzeby zrezygnować ze Smart i sterować klasycznie." <-- to jest bardzo niemądra decyzja, wynikająca pewnie z Twojego braku doświadczenia i nieuzasadnionych lęków. Będzie Cię ona sporo więcej kosztować i nałoży na instalację mnóstwo ograniczeń, których będziesz później żałował. A [bezpłatna] porada w który iść system to: w Loxone
Na dobrą automatykę budynkową możesz liczyć również w firmie Sabur:
https://www.sabur.com.pl/automatyka-budynkowa/
Polecam kontakt, powinni doradzić co będzie optymalnym rozwiązaniem.


Wróć do „Reklama na forum Klubu Dell - DellMania”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]