Brak zasięgu w mieszkaniu

Tutaj zarejestrowani użytkownicy mogą umieszczać swoje reklamy.
ro
roll
Posty: 19
Rejestracja: 07 lis 2022, 11:32

Brak zasięgu w mieszkaniu

Postautor: roll » 06 gru 2022, 10:43

Przeprowadziłam się do nowego miasta i w moim mieszkaniu (typowy blok z lat 80/90-tych) prawie nie ma zasięgu. Sprawdziliśmy to na 3 różnych sieciach tel. i u każdego zasięg w mieszkaniu jest niższy, niż na ulicy po drugiej stronie okna. I to nie lekko niższy, tylko bardzo niski - w tej chwili siedzę jakieś 2m od okna i mam ledwie jedną kreskę. Dla porównania, gdy stanę 2m po drugie stronie okna - na chodniku, to zasięg mam pełny.
Nie wiem, czy tu jest jakaś dzika technologia w tym budynku czy może ktoś ma jakichś chiński elektroniczny szajs, który zakłóca zasięg... Pytanie, czy mogę coś z tym realnie zrobić?


pi
pietr
Dellmania User
Posty: 73
Rejestracja: 08 mar 2021, 08:31

Re: Brak zasięgu w mieszkaniu

Postautor: pietr » 06 gru 2022, 11:04

Legalnymi metodami nic z tym nie zrobisz. Wyjściem jest postawienie własnego BTSa (nadajnika-repeatera) w mieszkaniu z anteną najlepiej za oknem. Urządzenia takie podlegają zezwoleniom i koncesjom a w razie namierzenia możesz zapłacić sporą karę (wykorzystuje się je do nielegalnych rzeczy) niemniej jeśli chcesz tylko poprawić zasięg i nie zamierzasz nic kombinować (operatorzy zauważą) to zwykle nikt nie robi problemu. https://www.napad.pl/produkty-1500-1173 ... co-m4-mesh Weź tez pod uwagę domowy system mesh.


Wróć do „Reklama na forum Klubu Dell - DellMania”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]