Dell XPS L501X probelm z odtworzeniem z DataSafe

Wszystkie sprawy związane z Windows 7 - Forum Windows 7.
ol
olry
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2016, 19:08

Dell XPS L501X probelm z odtworzeniem z DataSafe

Postautor: olry » 20 paź 2016, 19:26

Witam
Ponieważ mój Windows zachowywał się nie stabilnie po 4 latach pracy , postanowiłem przywrócić to co utworzyłem na dwóch DVD po zakupie, więc płyta , F12, start z dvd z płyty 1 , potem włóż płytę 2 i na 92 % stop , dioda hd cyklicznie mruga stałą sekwencję i tak przez godzinę , dwie.
No to więc, szybki demontaż wierzchniego dekla , wymontowany hd o fachowca i całe pierwsze 20 GB pełno bad sektorów. Dysk jest Toshiba 500 GB.
Co robić , szukam na Aledrogo podobnego, nie ma , więc zamawiam 750GB tez Toshiby.
Wczoraj przyszedł, dysk do lapka , start, F12, pierwsza płyta dvd i niespodzianka i zdziwienie.
Z tej płyty instaluje się teraz Win 7 w wersji angielskiej z logiem HP a nie Dell-a, o płytę nr 2 nawet nie pyta.
Kumpel fachowiec wyłączył 20GB na stary dysku i instalacja poszła z dwóch dvd po polsku jako win7 Dell-a.
Co ma inny rozmiar dysku do wersji instalacji z płyt utworzonych jako datasafe zarazpo zakupie ?


ol
olry
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2016, 19:08

Re: Dell XPS L501X probelm z odtworzeniem z DataSafe

Postautor: olry » 21 paź 2016, 20:26

Chyba sam sobie odpowiem, najwyżej niech ktoś potwierdzi lub zaprzeczy.
Robiąc z nowego lapka dwie płyty DataSafe , zostało na pierwszej zapisane , że hd ma tyle a tyle GB jak wkładam teraz hd o innym rozmiarze to z dvd DataSafe zaczyna inną instalację ?
Bo na oryginalnym dysku były dwie partycje : ukryta - recovery i systemowa z win 7.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell XPS L501X probelm z odtworzeniem z DataSafe

Postautor: piotr_solek » 24 paź 2016, 21:38

Wszystko zależy jaką opcję zapisu danych wybrałeś. Czy miałeś wykupioną wersję DataSafe premium czy zrobiłeś inną formę backup'u? Najprostsza forma kopii bezpieczeństwa tak jak pisałeś działa na bazie działającego systemu lub partycji recovery. Niestety to nie zadziała np gdy dysk ulegnie awarii.

Co do zapisu na płytach DVD doczytałem, że muszą to być nośniki jednorazowego zapisu a nie wielokrotnego.. Może ktoś z Dell to skomentuje ?

Z mojego skromnego doświadczenia szybciej jest postawić system od nowa (zakładając, że ma się zintegrowane aktualizacje) i zainstalować aktualne sterowniki i programy.. Wszystko zależy od rodzaju kopii zapasowej (też jej aktualizacji).


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell i Windows 7”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]