Wiatrak przyspiesza w stresie.

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
mi
micklbn
Posty: 1
Rejestracja: 30 gru 2016, 19:59

Wiatrak przyspiesza w stresie.

Postautor: micklbn » 30 gru 2016, 20:05

Witam, mam nowego lapka Dell inspiration 15. Wczesniej uzywalem tylko komputerow stacjonarnych i przyzwyczajony bylem do glosniejszej pracy. Moj laptop podczas normalnej pracy chodzi cichutko, ale podczas np grania w jakas gre wiatrak od razu przyspiesza. Rozumiem ze musi zwiekszycc chlodzenie itd, i to by mnienie dziwilo ale wydaje mi sie ze jedna gra nie jest az tak wymagajaca zeby nagle zwiekszycc predkosc wiatraka. Temperatury ze Speedfana w spoczynku raczje w normie HD31 stopni, GPU 0C drguei GPU 0 C, a Core 0 i Core 1 po 19-21 C czyli mało, podczas grania oba GPU grzeją sie do jakichs 60-80C i wtedy od razu wiatrak przyspiesza. Moze by mnie to tak nie dziwilio gdyby nie to ze czasami jak zaczynam kombinowac w ustawieniach zasialnia zmienialem np jakies opcje to zdarzalo sie ze gralem i nie bylo glsonej pracy wiatraka wiec pomyslalem ze da sie to ustawic przy opcjach zasilania. ale dzisaij po wlaczeniu laptopa mam to samo znowu wiatrak podczas gry chodzi glosniej. Czy to normalne?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Wiatrak przyspiesza w stresie.

Postautor: piotr_solek » 31 gru 2016, 12:26

Tak, normalne. Ten twój speedfan chyba nie jest dobrym programem lub podałeś niepełne wartości. Jako, że nie ma szczegółowych danych modelu to tylko sugeruje byś poczytał sobie recenzje i sam wyciągnął wnioski. Inspiron'y nie są laptopami dedykowanymi graczom (ze względu na chłodzenie). Ale dobrze kombiunujesz opcje zasilania pozwalają trochę zmniejszyć szum. Średnio to działa w wymagających aplikacjach. Profil zasilania można dopasować do opcji zasilacz /bateria.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
gr
gregory.gie
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2017, 10:29

Re: Wiatrak przyspiesza w stresie.

Postautor: gregory.gie » 12 sty 2017, 12:25

Może warto sprawdzić jeśli jest grafika dedykowana czy gra nie uruchamia się z procesorem Intel. Jeśli tak to uruchomienie jej przy pomocy procesora graficznego odciąży rdzeń graficzny w CPU które generuje też kilka C i jest mniej wydajny.
Rozbicie tego przy osobnych układach chłodzenia może pomóc :)
Nie wiem jak wygląda ten laptop i czy posiada wspólny układ chłodzenia dla CPU i GPU czy może jest sama grafika Intela. Ciężko powiedzieć nie wiedząc też jaka to gra i jakie posiada wymagania, czy czasem komputer nie chodzi bez luzów tj. gra wyciska z niego wszystkie soki. :)


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Wiatrak przyspiesza w stresie.

Postautor: piotr_solek » 13 sty 2017, 11:16

gregory.gie pisze:Nie wiem jak wygląda ten laptop i czy posiada wspólny układ chłodzenia dla CPU i GPU czy może jest sama grafika Intela.

To może pierw sprawdź a potem pisz.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
gr
gregory.gie
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2017, 10:29

Re: Wiatrak przyspiesza w stresie.

Postautor: gregory.gie » 24 sty 2017, 12:50

Yhym... Jak widzisz kolega nie napisał konkretnego modelu tego laptopa.
Nie jestem super znawcą i zaproponowałem jakieś rozwiązanie bo nikt inny go nie napisał.
A Pan zamiast pisać takie rzeczy może udzieliłby lepszej porady od mojej ?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Wiatrak przyspiesza w stresie.

Postautor: piotr_solek » 24 sty 2017, 20:20

Podał, podał :) Wystarczy przeczytać dokładnie posty.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]