Inspiron 7566 - problem z głośnym chłodzeniem.

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
bi
bini3k
Posty: 1
Rejestracja: 08 sty 2017, 18:30

Inspiron 7566 - problem z głośnym chłodzeniem.

Postautor: bini3k » 08 sty 2017, 18:39

Dzień dobry!
Od niedawna jestem (chyba) szczęśliwym posiadaczem Inspirona 7566 z procesorem i7-6700HQ, Nvidią GTX 960m i 8GB RAM'u. Laptop nie sprawia żadnych kłopotów, wszystkie gry chodzą płynnie na wysokich ustawieniach graficznych. Niestety niepokoi mnie fakt, że wiatraki bardzo głośno chodzą podczas obciążenia. Hałas jest na tyle przeszkadzający, że muszę stosować niższe niż możliwe ustawienia co trochę mija się z celem. Objaw nie występuje podczas uruchamiania gier na zintegrowanej karcie graficznej. Problem jest mocno dokuczliwy i zastanawia mnie, czy jest to jakaś przypadłość tejże konstrukcji, czy może z systemem chłodzenia jest coś nie tak. Czy ktoś się z tym spotkał, ewentualnie może mi jakoś doradzić? Z góry dzięki!


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Inspiron 7566 - problem z głośnym chłodzeniem.

Postautor: piotr_solek » 09 sty 2017, 13:24

Każdy sprzęt, tej lub podobnej klasy, będzie tak pracować. Tutaj masz dwa oddzielne wentylatory. Sprawdź czy masz dodatkowe profile zasilania, którymi można w zależności od potrzeb sterować. Zwróć uwagę gdzie laptop leży i czy nic nie blokuje cyrkulacji powietrza. Ciesz się wysoką wydajnością :-).


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]