Problem z wyłaczeniem wybudzania komputera za pomocą myszy

Problemy związane z: Laptop Dell XPS
sr
srx
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2016, 17:55

Problem z wyłaczeniem wybudzania komputera za pomocą myszy

Postautor: srx » 27 lis 2016, 18:03

Witam,

Moja mysz uparcie wybudza komputer z stanu uśpienia i nie mogę sobie z tym poradzić.
mysz: Logitech M560
system: Windows 10 PRO 1607 14393.447
sprzęt: DELL XPS 13 9360

W panelu sterowania (panel sterowania-właściwości: mysz - sprzęt) nie mam tak jak w starszych wersjach możliwości ustawienia "Zarządzania energią", tzn nie mam w ogóle takiej zakładki.

W związku z powyższym grzebałem w BIOSie znalazłem też opcję wyłączenia wzbudzania poprzez USB ale odnosi się ona tylko dla stacji dokującej a przynajmniej tak zrozumiał jej opis, tak czy siak po jej zmianie niema żadnej reakcji.

Czy ktoś może wie jak się uporać z tym problemem ? Może BIOS ma jednak taką opcję jakoś inaczej nazwaną czego nie wiem i pominąłem ?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Problem z wyłaczeniem wybudzania komputera za pomocą myszy

Postautor: piotr_solek » 28 lis 2016, 12:19

To nie "mysz" tylko ruch "myszą" wzbudza komputer i jest to pożądana opcja (zwłaszcza kiedy sprzęt jest na biurku) .

Można mysz manualnie wyłączyć przyciskiem. W laptopie jest to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie a nie szukanie i wyłączanie funkcji, która nie jest jednoznaczne przypisana. W zarządzaniu zasilaniem jest wyłączanie selektywne portów usb. Może to wpłynąć na inne podłączone urządzenia więc trzeba to mieć w pamięci.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell XPS”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]