Brak sieci po upgrade Biosu do A11

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
pi
pitmod
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2016, 13:22

Brak sieci po upgrade Biosu do A11

Postautor: pitmod » 18 wrz 2016, 13:42

Witam,
po upgradie Biosu z wersji A08 do A11 (AMI Aptio) w moim laptopie: Dell Inspiron N5110 przestała działać sieć. System nie widzi żadnych interfejsów sieciowych: ethernet ani wifi. Chciałbym w związku z tym zrobić downgrade. Zwykła instalacja starszej wersji zwraca komunikat w stylu:
"You are about to flash your bios to an older Bios version. Dell does not recommend it" i nie mogę kontynuować. Prośba o pomoc.
Pozdrawiam,
Piotr


Awatar użytkownika
AMSO
Dellmania User
Posty: 90
Rejestracja: 27 wrz 2011, 08:17

Re: Brak sieci po upgrade Biosu do A11

Postautor: AMSO » 19 wrz 2016, 06:54

A w BIOSie jest interfejs sieciwoy widoczny ?


Szukasz sprzętu klasy biznes? U nas znajdziesz laptopy poleasingowe w klasie A między innymi marki Dell. Mamy również komputery poleasingowe tej firmy zapraszamy. My pomagamy zawsze i wszędzie :)
pi
pitmod
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2016, 13:22

Re: Brak sieci po upgrade Biosu do A11

Postautor: pitmod » 19 wrz 2016, 19:00

Cześć,
w tym Biosie (zrestą w poprzednim również) jest bardzo niewiele opcji konfiguracji. Widoczna jest opcja: Integrated NIC [Enabled] jak w linku:

https://zapodaj.net/cb8292f48ebbe.jpg.html

więc chyba sieciówkę widzi. Mam równiż opcję w zakładce Boot, żeby zbootować się po sieci. Z ciekawości ustawiłem żeby bootował z PXE i widać że rozpoznaje kartę Realtek:

https://zapodaj.net/130180059174a.jpg.html

Jednakże na moim Windowsie7 oraz Arch linuxie interfejsy nie są widoczne. Próbowałem zbootować system z live CD i również nic. Przed upgradem Biosu sieć była...

Czy to oznacza że sieciówka jest uszkodona? Istnieje możliwość zdowngradowanie Biosu do poprzedniej wersji? Prośba o pomoc

Pozdrawiam,
Piotr


pi
pitmod
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2016, 13:22

Re: Brak sieci po upgrade Biosu do A11

Postautor: pitmod » 25 wrz 2016, 14:20

Witam,
problem udało się rozwiązać downgradując do starego Biosa. Zbootowałem się z usb z FreeDos i z linii poleceń odpaliłem execa ze startym firmware z opcja forceit.
Pozdrawiam,
Piotr


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]