Inspiron 3537 i problem ze sterownikami, jak zwykle

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Ph
Phantom
Posty: 6
Rejestracja: 05 cze 2016, 01:43

Inspiron 3537 i problem ze sterownikami, jak zwykle

Postautor: Phantom » 05 cze 2016, 01:55

Jak zwykle miałem problemy z sterownikami tak teraz mam je znów Dell Inspiron 3537 i7-4500U, 8850M. Wkurzyłem się i zainstalowałem czystą 8.1 z nośnika od della i zaraz po tym dałem aktualizacje do win10. Zainstalowałem połowę sterowników w tym chipset, sata i bios, lecz teraz nie mogę zainstalować żadnych pozostałych (network, audio i graphics) wyskakuje mi taki oto komunikat: The update installer is unsuccessful.

Wszystkie sterowniki są ze strony della.

EDIT: Właśnie miga mi ekran co może sugerować iż windows sam instaluje aktualizacje dla kart. Wolę jednak sam zainstalować potrzebne sterowniki...

EDIT2: Wszystkie sterowniki poinstalowane. Uruchomiłem grę dla testu, która wcześniej miała 120-150 FPS. Obecnie na tych samych ustawieniach graficznych jest tylko 50-60 ze spadkami do 10-15. Sterowniki są poprawnie zainstalowane i wszystko jest w porządku nie mam żadnych blue screenów mimo iż wcześniej miałem je codziennie, nawet parę razy na dzień. Uruchomiłem długi test diagnostyczny, który nic nie wykazał. Jestem w 100% pewnien, że jest coś nie tak z kartą/kartami graficznymi, jednak nie jestem w stanie stwierdzić co. Dodatkowo zanim udało mi się uruchomić grę, parę razy zawiesił mi się komputer w taki sposób, że musiałem go doprowadzić do stanu uśpienia naciskając power i następnie maksymalizując okno. Jakieś solucje?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Inspiron 3537 i problem ze sterownikami, jak zwykle

Postautor: piotr_solek » 05 cze 2016, 23:42

Nie kolego to uroki "nowego" systemu. Czytając to już mam wrażenie , że nie pośpieszyłeś z jak najszybszym uruchomieniem gry. Przywróć system do początku. Dopiero po zainstalowaniu wszystkich aktualizacji systemu zainstaluj sobie tą grę. Test (wszystko robisz na ustawieniach bazowych. Jeśli "niska" wydajność się potwierdzi to wtedy poszukaj i zainstaluj sterownik do grafiki 8850M). Test na wybranej grze (zwróć uwagę na rozdzielczość pod kątem FPS). Inne sterowniki zostaw na koniec i instaluj tylko jeśli coś nie działa.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Ph
Phantom
Posty: 6
Rejestracja: 05 cze 2016, 01:43

Re: Inspiron 3537 i problem ze sterownikami, jak zwykle

Postautor: Phantom » 19 cze 2016, 16:28

Zrobiłem wszystko 2 razy od zera, powoli instalowałem wszystkie sterowniki robiąc wcześniej dokładnego formata, wydajność dalej LEŻY. Dodam, iż karta graficzna już od początku była ten nie teges. Laptop nie chciał się do końca wyłączyć, mimo wyłączenia matrycy. Kombinowanie z różnymi sterownikami coś skutkowało. Na Windows 8.1 problemy występowały na nowych sterownikach ze strony amd. Na tych ze strony della były, ale rzadsze (nie używałem ich, bo były zwyczajnie przestarzałe. Po przesiadce na win10 wydajność była dobra, jednak drastycznie zwiększyła się liczba blue screenów, i dropów sterowników (psuły się). Zainstalowałem te dedykowane z della (już nowsze na 15.10) i dalej miewałem BSoD'y jednak sterowniki już się nie psuły. Po jednej prób analiz BSoD'a komputer się wyłączył i po ponownym uruchomieniu odnotowałem spadek wydajności, który tu opisuję. Nic nie pomogło, obecnie laptop siedzi w serwisie i czekam na werdykt "wymiana VGA"


Awatar użytkownika
MarekatDell
Dell Polska
Posty: 429
Rejestracja: 12 wrz 2013, 08:47

Re: Inspiron 3537 i problem ze sterownikami, jak zwykle

Postautor: MarekatDell » 20 cze 2016, 14:55

Pobierz benchmark Unigine Heaven i przetestuj kartę graficzną pod obciążeniem. Wyślij nam także zrzut ekranu menadżera urządzeń. W jakiej kolejności są instalowane sterowniki?


Pomoc techniczna online: http://dell.to/1hSq20B | Stan zamówienia: http://dell.to/1lHzKc0 |
Infolinia: 022 5795 700 | Formularz e-mail: http://dell.to/1p6GM6l | Aplikacja SupportAssist: http://dell.to/1tEnira

#Iwork4Dell
Ph
Phantom
Posty: 6
Rejestracja: 05 cze 2016, 01:43

Re: Inspiron 3537 i problem ze sterownikami, jak zwykle

Postautor: Phantom » 23 cze 2016, 17:07

Laptop wrócił z serwisu, jednak ze strony "pana Janusza" wszystko jest w porządku. Oczywiście, nie miewam obecnie żadnych blue screenów, jednak "pan Janusz" zapomniał o przetestowaniu karty graficznej pod obciążeniem. Dodam, że wydajność jest mi bardzo potrzebna, ponieważ pracuję w środowisku Unity 5, a to ma całkiem spore wymagania sprzętowe. Pobieram benchmarka i zaraz wstawię Screeny z testu.

Bez nazwy.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Ph
Phantom
Posty: 6
Rejestracja: 05 cze 2016, 01:43

Re: Inspiron 3537 i problem ze sterownikami, jak zwykle

Postautor: Phantom » 23 cze 2016, 19:56

Poniżej wstawiam testy z gier, przed usterką w obu grach na wyższych ustawieniach, FPS rzadko schodziło poniżej 100:

tu FPS potrafiło zejść nawet do 22
https://zapodaj.net/5bf6df38e20c7.jpg.html

https://zapodaj.net/f0caaa2faf5fd.jpg.html


Ph
Phantom
Posty: 6
Rejestracja: 05 cze 2016, 01:43

Re: Inspiron 3537 i problem ze sterownikami, jak zwykle

Postautor: Phantom » 07 lip 2016, 16:36

REF, Sprawdziłem taktowania kart graficznych w programie MSI Afterburner:
Radeon R9 M200X Series - powinno być Core clock: 625 MHz, Memory Clock: 1000 MHz
Radeon R9 M200X Series - u mnie jest podczas stresu Core Clock: 300 MHz, Memory Clock: 150 MHz
Intel Graphics wykrywa, lecz nie ma w nim żadnych informacji, nie podane są jego bazowe taktowania i obecne, brak informacji o temperaturzy, karta jak by była nieaktywna. Wszystkie ustawienia w panelach grafik są na maxa przeciągnięte pod wydajość.
Pomoże ktoś?


Ph
Phantom
Posty: 6
Rejestracja: 05 cze 2016, 01:43

Re: Inspiron 3537 i problem ze sterownikami, jak zwykle

Postautor: Phantom » 04 sie 2016, 21:50

Witam. Próbowałem na Win 8.1 i nic. Teraz zainstalowałem Win7 i podczas instalacji wszystkich sterowników, w czasie ponownego uruchamiania dostałem BSoD'a po czym wysypały mi się sterowniki amd, po odinstalowaniu nie są one nigdzie widoczne. Nie widać ich w menedżerze urządzeń, sterowniki instalują tylko "sterownik ekranu amd" bez żadnego oprogramowania i innych rzeczy. Resetowałem wiele razy i nic. Jakieś pomysły?


Zainstalowałem sterowniki intela i wyskoczył mi blue screen, dwukrotnie!


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]