Problem - Laptop sam się wyłącza.

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
in
infinite
Posty: 9
Rejestracja: 18 lip 2016, 00:27

Problem - Laptop sam się wyłącza.

Postautor: infinite » 18 lip 2016, 00:40

Witam.
Piszę ten post ponieważ mam problem z laptopem a dokładnie z DELL Inspiron 15 5559 [1578] - srebrny - 240GB SSD | 12GB. Laptop działa znakomicie , jest on niemalże nieużywany ( mam go 2 dni) i ogólnie nie mam zastrzeżeń. Problem pojawia się jednak w momencie w którym próbuje zagrać w grę League Of Legend. Początkowo rozgrywka wygląda zupełnie normalnie jednak po około 10-15 minutach laptop sam się wyłącza. Można go natychmiast uruchomić ponownie , nie wyskakują żadne komunikaty ani nic takiego. Dodatkowo praca wentylatora staje się bardzo głośna w związku z czym domyślam się że problemem może być przegrzewanie się sprzętu ( proszę o wyrozumiałość , w tematyce sprzętu jestem całkowicie zielony). W związku z tym mam pytanie. Czy tak po prostu musi być czy coś jednak jest nie tak ze sprzętem czy może ma to związek z jakimiś ustawieniami. Dodam że gra o której mówię jest mało wymagająca. Proszę o pomoc i z góry za nią dziękuje.


Awatar użytkownika
AMSO
Dellmania User
Posty: 90
Rejestracja: 27 wrz 2011, 08:17

Re: Problem - Laptop sam się wyłącza.

Postautor: AMSO » 18 lip 2016, 07:07

Wygląda jakby się przegrzewał i dlatego pada.


Szukasz sprzętu klasy biznes? U nas znajdziesz laptopy poleasingowe w klasie A między innymi marki Dell. Mamy również komputery poleasingowe tej firmy zapraszamy. My pomagamy zawsze i wszędzie :)
in
infinite
Posty: 9
Rejestracja: 18 lip 2016, 00:27

Re: Problem - Laptop sam się wyłącza.

Postautor: infinite » 18 lip 2016, 12:05

Ale jest to naturalne u tego modelu czy z moim akurat jest coś nie tak? bo nie chce mi się wierzyć że po 15 minutach gry laptop ju ż nie wyrabia


Awatar użytkownika
AMSO
Dellmania User
Posty: 90
Rejestracja: 27 wrz 2011, 08:17

Re: Problem - Laptop sam się wyłącza.

Postautor: AMSO » 18 lip 2016, 21:17

Cos jest uszkodzone a wentylator byl czyszczony? Moze jest zabrudzony i nie daje rady etc.


Szukasz sprzętu klasy biznes? U nas znajdziesz laptopy poleasingowe w klasie A między innymi marki Dell. Mamy również komputery poleasingowe tej firmy zapraszamy. My pomagamy zawsze i wszędzie :)
in
infinite
Posty: 9
Rejestracja: 18 lip 2016, 00:27

Re: Problem - Laptop sam się wyłącza.

Postautor: infinite » 18 lip 2016, 21:46

no ale 2 dni temu kupiłem laptopa był zapakowany. Praktycznie pierwszą rzeczą jaką zrobiłem na nim było zainstalowanie tej gry i odpalenie jej. Jest możliwe że laptop fabrycznie nowy ma zabrudzony?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Problem - Laptop sam się wyłącza.

Postautor: piotr_solek » 18 lip 2016, 22:56

Zrób test diagnostyczny np ten na stronie Dell: http://www.dell.com/support/home/pl/pl/pldhs1/quicktest


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
in
infinite
Posty: 9
Rejestracja: 18 lip 2016, 00:27

Re: Problem - Laptop sam się wyłącza.

Postautor: infinite » 18 lip 2016, 23:24

Zrobiłem go już wcześniej nawet ten 40 minutowy i nic nie wykrył. Myślę jednak że odkryłem w czym problem. Otóż laptop posiada 2 karty graficzne AMD Radeon R5 m335 oraz Intel HD graphics 520. Zainstalowałem program System Monitor AMD. W trakcie uruchamiania gry komputer nadal używa karty Intel zamiast przeskoczyć na Radeona. Tak jak mówiłem totalnie się nie znam na sprzęcie. Proszę jednak o odpowiedź czy to że laptop podczas gry używa nie radeona tylko intela jest przyczyną tego że laptop się przegrzewa i wyłącza czy problem tkwi zupełnie nie w tym miejscu?


Awatar użytkownika
AMSO
Dellmania User
Posty: 90
Rejestracja: 27 wrz 2011, 08:17

Re: Problem - Laptop sam się wyłącza.

Postautor: AMSO » 19 lip 2016, 06:06

Nie można ot tak odpowiedzieć na to bo nie ma się sprzętu przed oczyma. ATi to karta dodatkowa Intel zintegrowana w układach najczęściej padają karty dodatkowe a te zintegrowane bardzo rzadko. Tym samym jest to mało prawdopodobne. Poza tym jeśli karta się uszkodziła to komputer dalej działa tylko nie wyświetla grafiki :)


Szukasz sprzętu klasy biznes? U nas znajdziesz laptopy poleasingowe w klasie A między innymi marki Dell. Mamy również komputery poleasingowe tej firmy zapraszamy. My pomagamy zawsze i wszędzie :)
pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Problem - Laptop sam się wyłącza.

Postautor: piotr_solek » 19 lip 2016, 09:49

Jeśli laptop się wyłącza to ja bym go oddał. W sklepie (serwisie) będą się zastanawiać. Laptop samowolnie nie powinien się wyłączyć w czasie gry. Możesz się z serwisem skontaktować bezpośrednio tel lub za pośrednictwem Facebook'a.

Co do grafiki to Intel HD może być na tyle wydajna, iż radzi sobie z tą grą na wybranej rozdzielczości .


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
in
infinite
Posty: 9
Rejestracja: 18 lip 2016, 00:27

Re: Problem - Laptop sam się wyłącza.

Postautor: infinite » 19 lip 2016, 14:50

No właśnie wyłącza się z powodu przegrzewania się karty graficznej intel i wydaje mi się że jeśli gra byłaby na radeonie to ten dałby sobie z nią radę bez problemu ( Tak mi się wydaje przynajmniej). Nie wiem tylko dlaczego mimo że robie wszystko jak w poradnikach nie jestem w stanie tej karty w ogóle uruchomić , wszystko chodzi mi na karcie Intel mimo że w opcjach mam pozaznaczane żeby podczas gry zmieniał się na radeona ;/


in
infinite
Posty: 9
Rejestracja: 18 lip 2016, 00:27

Re: Problem - Laptop sam się wyłącza.

Postautor: infinite » 20 lip 2016, 00:06

dodam że nawet przy grze metin2 która chodzi na najstarszych komputerach jakie pamięta ten świat wentylator strasznie głośno mi chodzi a zużycie wzrasta do 70% , nie powinno tak chyba być. Wygląda na to że to jakaś wada fabryczna czy ta karta intel jest po prostu tak słaba


Awatar użytkownika
AMSO
Dellmania User
Posty: 90
Rejestracja: 27 wrz 2011, 08:17

Re: Problem - Laptop sam się wyłącza.

Postautor: AMSO » 20 lip 2016, 06:47

To akurat nic dziwnego przy obciążeniu ten laptop osiąga 46 dB hałasu co oznacza, że jest głośny.


Szukasz sprzętu klasy biznes? U nas znajdziesz laptopy poleasingowe w klasie A między innymi marki Dell. Mamy również komputery poleasingowe tej firmy zapraszamy. My pomagamy zawsze i wszędzie :)
in
infinite
Posty: 9
Rejestracja: 18 lip 2016, 00:27

Re: Problem - Laptop sam się wyłącza.

Postautor: infinite » 20 lip 2016, 12:12

ok to tak na zakończenie tematu mam 2 pytanka.

- Czy uruchomienie karty dedykowanej przy odpalaniu niektórych programów , głównie gier , rozwiąże problem z przegrzewaniem się laptopa ?
- Czy jeśli nie poradzę sobie z tym sam to czy serwis DELL może mi z tym pomóc jeśli dokładnie opiszę problem.
- Ile mniej więcej trwa serwisowanie laptopa firmy DELL.

Myślę że nie ma co ciągnąć tego tematu ponieważ za mało się znam i nie jestem w stanie udzielić precyzyjnych informacji żeby ktoś z was mógłby mi pomóc. Dziękuje wszystkim którzy się wypowiedzieli


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Problem - Laptop sam się wyłącza.

Postautor: piotr_solek » 20 lip 2016, 19:19

Nie, laptopy z dedykowaną kartą, zauważalnie wydzielają więcej ciepła. Są zabezpieczenia i procesor zmniejsza taktowanie jeśli temperatura dochodzi do krytycznych wartości.
Wszystko odnośnie serwisu dowiesz się podczas rozmowy.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
in
infinite
Posty: 9
Rejestracja: 18 lip 2016, 00:27

Re: Problem - Laptop sam się wyłącza.

Postautor: infinite » 20 lip 2016, 19:36

Ok to oddaje na serwis w takim razie nie ma co się samemu z tym bawić bo i tak nic nie zrobię. Można zamknąć temat


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot], syba1977