Problem z internetem przez wifi

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Pa
Papuga
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2013, 08:43

Problem z internetem przez wifi

Postautor: Papuga » 24 kwie 2013, 08:50

Mam problem podczas połączenia się laptopa przez wifi czasami jest ok ale większości przypadków laptop rozłącza się co chwile i łączy na nowo i tak w kółko co uniemożliwia korzystanie z internetu. Dodam, że drugi laptop firmy HP nie ma tego problemu jak i inne urządzenia w domu które łącza się po wifi np. smartphone. Oraz kiedy laptop łączył się poza domem z inną siecią nie występował wyżej opisany problem. :( Proszę o pomoc.


Li
Lidzianna
Posty: 3
Rejestracja: 08 kwie 2014, 13:22

Re: Problem z internetem przez wifi

Postautor: Lidzianna » 08 kwie 2014, 13:26

W czym był problem?? Mam podobnie, juz dwa razy w serwisie byłam, ale ciagle problem jest nie zlikwidowany.


Awatar użytkownika
MarekatDell
Dell Polska
Posty: 429
Rejestracja: 12 wrz 2013, 08:47

Re: Problem z internetem przez wifi

Postautor: MarekatDell » 08 kwie 2014, 14:24

Witaj.

O jakim modelu laptopa mówimy? Jaka wersja sterownika do karty sieci bezprzewodowej jest zainstalowana? Problem może leżeć po stronie niewłaściwie skonfigurowanego routera lub jego niekompatybilności z kartą sieci bezprzewodowej skoro laptop działa poprawnie z innymi sieciami. Jaki model routera dostarcza sygnał WIFI?

Pozdrawiam.


Pomoc techniczna online: http://dell.to/1hSq20B | Stan zamówienia: http://dell.to/1lHzKc0 |
Infolinia: 022 5795 700 | Formularz e-mail: http://dell.to/1p6GM6l | Aplikacja SupportAssist: http://dell.to/1tEnira

#Iwork4Dell
Li
Lidzianna
Posty: 3
Rejestracja: 08 kwie 2014, 13:22

Re: Problem z internetem przez wifi

Postautor: Lidzianna » 12 kwie 2014, 12:29

Witam ponownie,
mam Dell inspiron r17 7720, konmputer działał poprawnie przez rok z tym samym routerem Lifebox.
Potem przestał i działa jak mu się podoba raz podłącza się do sieci bezprzewodowej, raz nie może, pokazuje że jest zasięg, jakość znakomita a jak klikam połącz to wyskakuje, że nie mógł się połączyć. Z początku myślałam, że karta się popsuła bo na kablu działał bez zarzutu, ale niestety kartę wymieniłam przed chwilą na nową i nie działa dalej.
Być może coś źle skonfigurowałam jak podłączałam drukarkę bezprzewodową Epsona, ale nie stało się to jednocześnie, więc tego nie skojarzyłam. Może jest konflikt...choć pozostałe komputery podłączone do sieci działają i nie ma problemów po podłączeniu drukarki ( dwa laptopy i Ipady oraz telefony) Więc nie wiem sama. Może coś nie tak z MAC jest, nie wiem nie znam się za bardzo, robię na "czuja" wszystko i chyba mi tym razem coś nie wyszło. Co powinnam zmienić w ustawieniach żeby sprawdzić czy to przez zła konfigurację? Dodam, że komputer został przeinstalowany od nowa, wszystkie programy i sterowniki też więc nie mam pomysłu co to może być.


An
Andrzej37s
Posty: 7
Rejestracja: 26 maja 2016, 07:44

Re: Problem z internetem przez wifi

Postautor: Andrzej37s » 26 maja 2016, 08:01

Witam
Chciałbym wznowić temat, jestem posiadaczem 17R SE 7720 i w sumie do momentu instalacji win 10 byłem szczęśliwy, potem zaczęły dziać się dziwne rzeczy, z którymi sobie cierpliwie radziłem, ale ostatnio mam problem z WIFI i nie daje rady.
Otóż od pewnego czasy wifi samo się wyłącza i potem nie reaguje na nic , nie da sie zresetować , włączyć, wyłączyć,nic. Najczęściej kończy sie to restartem kompa. Próbowałem prawie(?) wszystkiego, skany anty wirusowe, przywracanie systemu, nowe sterowniki, usuwanie sprzętu i ponowna instalacja. Nie mam juz pomysłu poza formatem całego komputera. Prosze o pomoc, bo juz nie wiem co robić,


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Problem z internetem przez wifi

Postautor: piotr_solek » 26 maja 2016, 16:48

Masz najnowszą wersję (A17) BIOS'u? Jaką masz kartę wifi? Jaki system? Wersja sterownika? Co rozumiesz przez ponowną instalacje (zwłaszcza pod Windows 10)?
Ostatnio zmieniony 26 maja 2016, 21:38 przez piotr_solek, łącznie zmieniany 1 raz.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
An
Andrzej37s
Posty: 7
Rejestracja: 26 maja 2016, 07:44

Re: Problem z internetem przez wifi

Postautor: Andrzej37s » 26 maja 2016, 20:23

BioS aktualizowałem kilka dni temu ze strony Della i wszystko poszło ok.
Karta sieciowa Intel(R) Centrino(R) Wireless-N 2230 (192.168.0.3)
Karta sieciowa Microsoft Hosted Network Virtual Adapter
Karta sieciowa Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter
Karta sieciowa Realtek PCIe FE Family Controller
Próbowałem też jak napisałem wcześniej odinstalować sprzęt w menadżerze sprzętu i ponownie instalowałem poprzez restart i aktualizacje sterowników ze strony della. Nic to nie dało
Wcześniej miałem siódemkę i komputer śmigał aż miło, żadnych problemów, po instalacji 10 zaczęły się kłopoty mniejsze lub większe, ale sobie z tym radziłem.
Do teraz.


An
Andrzej37s
Posty: 7
Rejestracja: 26 maja 2016, 07:44

Re: Problem z internetem przez wifi

Postautor: Andrzej37s » 26 maja 2016, 20:28

Bios mam A17


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Problem z internetem przez wifi

Postautor: piotr_solek » 26 maja 2016, 21:43

Jaki masz profil zasilania. Jeśli inny niż wysoka wydajność to taki ustaw. Przetestuj połączenie by sprawdzić czy jest poprawa.

Dla tego modelu karty wifi ostatnia wersja dla Win10 to 18.1.1525.1445 ze strony Intel'a) lub ta stara wersja (3.1.1307.360 ,A00) dla Win8.1 ze strony Dell. Ja bym zaczął od tej dostępnej na stronie Intel'a.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
An
Andrzej37s
Posty: 7
Rejestracja: 26 maja 2016, 07:44

Re: Problem z internetem przez wifi

Postautor: Andrzej37s » 05 cze 2016, 08:40

Sorki, nie było mnie przez tydzień :)
Wracając do sprawy. Twoja ostatnia porada zadziałała i wszystko wróciło do normy. Ogólnie jest ok.
Mam jednak pytanie. Co sie stało, ze do tej pory pracował na wydajności optymalnej całkiem dobrze, a teraz potrzebuje więcej?
Bateria znika tak szybko, ze muszę pracować na kablu. Czy cos jest nie tak?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Problem z internetem przez wifi

Postautor: piotr_solek » 06 cze 2016, 14:16

Widocznie Windows 10 ma trochę inne ustawienia. Nie wspominając już o problemach ze sterownikami u części użytkowników . Możesz sprawdzić jakie są ustawienia w tym profilu i przenieść/zmodyfikować sobie profil zrównoważony.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
to
tom
Posty: 1
Rejestracja: 12 paź 2016, 22:12

Re: Problem z internetem przez wifi

Postautor: tom » 12 paź 2016, 22:33

Witam Niesyety ten sam problem. Po roku przrsysło działać wi-fi. Widzi ruter ale nie pobiera sygnału. DELL INSPIRON 15 3000 Series.


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]