Dell XPS 13 Recovery nie działa

Problemy związane z: Laptop Dell XPS
ch
chudini
Posty: 6
Rejestracja: 07 sie 2012, 16:50

Dell XPS 13 Recovery nie działa

Postautor: chudini » 28 kwie 2016, 17:58

Witam, mam problem z odpaleniem partycji recovery.
Jak widać na obrazku ma jakiś error. Nie posiadam recovery dvd gdyż to ultrabook.
IMG_9048.JPG


Jak widać partycja istnieje i jej nie modyfikowałem.
IMG_9049.JPG


Command Prop nie widzi go jako D:
IMG_9051.JPG


Co mogę zrobić żeby ją uruchomić ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell XPS 13 Recovery nie działa

Postautor: piotr_solek » 28 kwie 2016, 19:37

Zainstaluj sobie Dell Backup & Recovery Manager Application i zainicjuj przywracanie systemu.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
ch
chudini
Posty: 6
Rejestracja: 07 sie 2012, 16:50

Re: Dell XPS 13 Recovery nie działa

Postautor: chudini » 30 kwie 2016, 01:00

piotr_solek pisze:Zainstaluj sobie Dell Backup & Recovery Manager Application i zainicjuj przywracanie systemu.


Niestety też próbowałem i nie działa.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell XPS 13 Recovery nie działa

Postautor: piotr_solek » 30 kwie 2016, 08:26

Co do pierwszego załącznika to wystrczy system operacyjny na usb zgodny z zainstalowanym systemem by spróbować naprawić. Jeśli nie, to nie ma się co bawić. Pobierz sobie obraz Windows. Usuń stare "recovery ". Zainstaluj system wraz z wszystkimi aktualizacjami i nowymi sterownikami utwórz sobie nowe, aktualne recovery. Znaczy program zrobi to za ciebie. Zrób sobie kopię na usb.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2016, 18:42 przez piotr_solek, łącznie zmieniany 1 raz.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
ch
chudini
Posty: 6
Rejestracja: 07 sie 2012, 16:50

Re: Dell XPS 13 Recovery nie działa

Postautor: chudini » 30 kwie 2016, 11:20

piotr_solek pisze:Co do pierwszego załącznika to wystrczy system operacyjny na usb zgodny z zainstalowanym systemem by spróbować naprawić. Jeslinie tJeśli ni, to nie ma się co bawić. Pobierz sobie obraz Windows. Usuń stare "recovery ". Zainstaluj system wraz z wszystkimi aktualizacjami i nowymi sterownikami utwórz sobie nowe, aktualne recovery. Znaczy program zrobi to za ciebie. Zrób sobie kopię na usb.


Dziękuje za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie, jeżeli zainstaluje darmową aktualizacje na Windows 10 i zrobię reset systemu to czy pliki 7 zostają, chodzi o powrotne pliki gdyż chciał bym zastąpić partycje recovery 7 na 10.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell XPS 13 Recovery nie działa

Postautor: piotr_solek » 30 kwie 2016, 19:00

Jeśli na "siódemkę" zainstalujesz aktualizację to zostają pliki do przywrócenia. Nie ma potrzeby robić dod. partycji. Wygodniej jest poświęcić pendrive z 8-16GB (jeden na "7" drugi na Windows 10). Łatwiej zainstalować/przywrócić system z takiego nośnika niż z uszkodzonego dysku..

Przed resetem trzeba sobie zgrać, choć jest tam opcja pozostawienia plików. Na "10" zdaje się nawet nie ma potrzeby robić recovery tylko mieć obraz systemu (do pobrania). Zawsze kopia zapasowa, potem "instalacje i resety".


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell XPS”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]