Opinia o Dell Precision M4400

Oto źródło wiedzy o laptopach Dell - przyda się każdemu, kto myśli o kupnie sprzętu.
Opowiedzcie - na jakim sprzęcie pracujecie i jak się sprawuje? Podzielcie się opiniami na temat komputerów Dell i pomóżcie Dellmaniakom wybrać właściwy sprzęt.
Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Opinia o Dell Precision M4400

Postautor: DELLMania » 23 sie 2009, 21:02

Używam Dell Precison M4400.

Parametry:

System operacyjny: Polish Windows Vista Business SP1 (32Bit OS) to XP PRO SP3(Downgrade)
Procesor: Intel Core 2 Duo T9400 (2.53GHz,1066MHz,6MB)
Matryca LCD: 15.4in Widescreen WXGA+ (1440X900) Antiglare with White LED
Pamięć: 4096MB (2x2048) 800MHz DDR2 Dual Channel
Dysk twardy: 250GB Serial ATA (7200RPM) Hard Drive (Free fall sensor)
Karta graficzna: 512MB Discrete nVidia FX1700M Graphics Card
Zestaw nośników: Windows Vista Business SP1 (32Bit) Recovery DVD
Napędy optyczne: 8X DVD+/-RW Drive
Identyfikacja: UPEK Swipe Fingerprint Reader Biometric
Gwarancja: Trzyletnia gwarancja podstawowa w nastepnym dniu roboczym
Łączność bezprzewodowa: EEMEA Intel Pro Wireless WI-FI 5100 (802.11a/g/ Draft-n 1X2) MiniCard
Technologia bluetooth: EMEA Dell Wireless 370 Bluetooth 2.1 MiniCard
Zasilacz: Worldwide 130W AC Adapter with European Power Cord
Bateria: 6-cell 56 W/HR LI-ION
Klawiatura: Internal US-Int (Qwerty) Keyboard
Kamera: Integrated 0.3 Mega Pixel Camera with Microphone for White LED LCD Panel
Kolor obudowy: Black Finish with White LED
Waga: 2,69
Porty : Czytnik kart pamięci typu 5 w 1
złącza PCMCIA i ExpressCard 54
Zaawansowany port typu E-Port
1394,
USB 2.0 (x4),
wyjście monitora VGA,
LAN RJ-45,
wyjście audio,
eSATA

Pierwszy tydzień pracy na tym notebooku, na nowym systemie był bardzo przyjemny. Sprzęt działał bez zarzutu. Jednak im dalej w las tym więcej drzew.
W chwili obecnej mam go już 9 miesięcy. System włącza się jakieś 5 minut - od włączenia zasilania do zakończenia łądowania wszystkich sterowników.
Notebook nie jest zaśmiecony zbędnym oprogramowaniem. Office, firefox, oprogramowanie do telefonu i nic poza tym.
Notebook ma świetne parametry, a pomimo to działa bardzo wolno. Testowaliśmy z kolegą grę(nie pamiętam nazwy - symulator lotu). U mnie instalowała się 1,2 h !!!!!! u kolegi około 10 minut na Dell XPS 1730 (super sprzęt). Dysk co jakiś czas defragmentuję żeby sprawniej działał ale, jakoś nic to nie pomaga. Komputer przy niewielkim nawet obciążeniu grzeje się niemiłośiernie. Wracając do gry którą zainstalowałem - działała na szczęście tak samo szybko jak na XPS 1730. Na wydajność w grach nie można narzekać. Główny minus tego notebooka to temperatura oraz czas oczekiwania na dane z dysku.

Matryca bardzo dobra. Ma podświetlenie LED. Dobrze odzwierciedla kolory. Dobrze widać nawet przy mocnym słońcu.

Podsumowując.

Gdyby nie czas włączania systemu i operacji dyskowych oraz grzanie sprzętu to laptop Dell Precision M4400 (flagowy model DEla) byłby ideałem. Na nic innego nie mogę narzekać. Klawiatura, czas pracy na baterii (3h), dodatkowe możliwości (stacja dokująca) - całość to sprawia że jako polecam tego notebooka osobom które potrzebują wydajnego notebooka. Niestety dosyć głośny - podczas nagrzewania włączają się chyba wszystkie wentylatory jakie posiada.

Jeśli interesują Was jakieś inne szczegóły odnośnie Dell Precision M4400 to chętnie udzielę informacji.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Opinia o Dell Precision M4400

Postautor: DELLMania » 16 lut 2010, 16:40

Witajcie,
zmieniłem system na Windows 7. Działa rewelacyjnie, szybko. Aplikacje otwierają się szybko, nigdy się nie zawiesił. W stosunku do poprzedniej wersji systemu - Vista - Windows 7 działa dużo sprawniej. Niestety jedynym i to dość poważnym mankamentem tego systemu jest nagłe zużycie akumulatora ! W dwa miesiące od zainstalowania systemu windows 7 system zaczął pokazywać komunikat: "Rozważ wymianę baterii". Totalna masakra. Informacje na ten temat można znaleźć tu: http://dellmania.pl/viewtopic.php?f=2&t=194

Generalnie polecam wszystkim, którzy nie korzystają z notebooków na przejście z Visty na Windows 7. System dużo stabilniejszy i wydajniejszy. Mankamentem są niestety sterowniki których brakuje do większości komputerów. Z biegiem czasu na pewno będą. Jeśli szukacie sterowników to zapraszam do działu sterowniki: http://dellmania.pl/viewforum.php?f=30

Jeśli korzystacie z notebooka to przechodząc na Windows 7 musicie liczyć się z nagłym spadkiem żywotności Waszej baterii. Być może w przyszłości firma Microsoft poradzi sobie z tym problemem.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
Or
OryginalneBaterie
Dellmania User
Posty: 75
Rejestracja: 19 mar 2010, 07:37

Re: Opinia o Dell Precision M4400

Postautor: OryginalneBaterie » 24 mar 2010, 19:50

No własnie dlatego jestem zwolennikiem Xp,zalezy ma na tym aby nie skraca żywotności baterii. Fakt że na Windowsie 7 o wiele szybciej się pracuje,ale chyba jednak bateria jest dla mnie wazniejsza.


Oryginalne baterie do komputerów przenośnych - www.oryginalnebaterie.com
Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Opinia o Dell Precision M4400

Postautor: DELLMania » 25 mar 2010, 10:23

Fakt, moja bateria trzyma już tylko 1,5 h. Na początku trzymała 3,5. Jak znajdę trochę czasu to zmienię system na XP i zobaczę jak długo wytrzyma.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Opinia o Dell Precision M4400

Postautor: DELLMania » 10 cze 2010, 15:01

Przy temperaturze +30 stopni za oknem i pewnie tyle samo lub więcej w biurze (brak klilmy niestety) - wentylatory dostają szału a obudowy nie da się dotknąć. Mam nadzieję że się nie spali.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Opinia o Dell Precision M4400

Postautor: DELLMania » 16 lip 2010, 19:45

Powtórzę się ale... grzejnik. Dosłownie przy zwykłym użytkowaniu Windowsa 7 laptop zamienia się w grzejnik ! Z tego co wiem to Windows 7 cały czas się renderuje, co obciąża kartę graficzną, ale ponoć wydajniej wpływa na całą prace systemu. Na lato zalecam Windowsa XP, a na zimę Windows 7 - aby ręce dogrzać !


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.

Wróć do „Opinie o laptopach Dell - forum dyskusyjne”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]