Inspiron N5110 - problem z grafiką dedykowaną

Tutaj możesz podzielić się swoimi doświadczeniami w rozwiązywaniu problemów, które nie wymagają zaawansowanej wiedzy informatycznej
fu
funkyr
Posty: 1
Rejestracja: 03 maja 2013, 19:40

Inspiron N5110 - problem z grafiką dedykowaną

Postautor: funkyr » 03 maja 2013, 19:43

Mam laptopa Dell Inspiron N5110 i od pewnego czasu borykam się z problemem, z którym w żaden sposób nie umiem sobie poradzić. Niedawno w serwisie wymienili mi płytę główną, laptop wrócił i od tego czasu mam problem z grafiką. Gry się nie włączały, a filmy w necie zacinają się na początku i zamiast wyświetlania treści filmu okno jest czarne, po kilkunastu sekundach jest okej i na końcu znowu się tnie. Zadzwoniłem do serwisu, kazali sformatować bo niby płyta główna nowsza, a w serwisie najprawdopodobniej zostawili pliki od starej i mu się miesza. Sformatowałem i problem pozostał chociaż niezupełnie. Laptop ma 2 karty, zintegrowaną (Intel Family 3000) i dedykowaną (AMD Radeon HD 6470M). Problem z filmikami w necie pozostał , jednak gry się włączają tylko na poziomie fps nie przekraczającym 10fps więc się nie da. Na innych forach kazali mi wyłączyć tą zintegrowaną bo najwyraźniej laptop nie może się przełączyć na dedyka. Wyłączam integre w menadżerze urządzeń po czym rozdzielczość pada do 800x600, a funkcje DirecX się wyłączają co skutkuje tym, że gry się w ogóle nie włączają , jedyny plus, że filmiki chodzą płynnie bez żadnego problemu. Włączyłem integre na nowo i wróciło do poprzedniego stanu. Chciałem sprawdzić co się stanie gdy wyłączę Radeona więc go wyłączyłem no i stało się to samo co po wyłączeniu zintegrowanej, więc teraz już nie wiem w której leży problem. Próbowałem ściągać sterowniki do kart ze strony della , później producenta i nic to nie daje, a aktualizacja strowników w menadżerze urządzeń stale zapewnia mnie , że kożysta z najnowszej wersji. I jeszcze jeden dziwny objaw mi się przypomniał... Gdy robię test indeksu wydajności systemu windows zawiesza się i wyskakuje bluescreen przy testowaniu Grafiki Direct3D9. Zupełnie już nie wiem co mam robić - proszę pomórzcie.


Ro
Rockmaan
Posty: 5
Rejestracja: 26 maja 2013, 12:24

Re: Inspiron N5110 - problem z grafiką dedykowaną

Postautor: Rockmaan » 26 maja 2013, 12:27

Sprawdzałeś czy nie dochodzi do zwarcia styków na magistrali?


Nowe komputery Dell w novotel poznań

Wróć do „Forum dyskusyjne - Drobne problemy, z którymi sami możemy sobie dać radę”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]