Dell mini 1011 i masa problemów

Problemy związane z: Laptop Dell Mini
ra
radeon151
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2010, 13:23

Dell mini 1011 i masa problemów

Postautor: radeon151 » 02 kwie 2011, 10:13

Witam,
Jakiś rok temu kupiłem laptopa Dell mini 1011 ze względu na wbudowany modem 3G oraz dość atrakcyjną cenę. Po krótkim czasie użytkowania preinstalowany windows xp pro zaczął strasznie zamulać i zdecydowałem się na postawienie WindowZ'a gdyż jak dotąd nie miałem z nim żadnych problemów. Problem jednak się pojawił - brak sterownika do rzeczonego modemu 3G. Po rejestracji na stronie dell'a, podaniu numeru seryjnego laptopa itp, w zakładce sterowników nie było sterownika modemu, co więcej,dogrzebałem się do modelu tego modemu i próbowałem zainstalować z dystrybucji sterownika dla innego modelu della ale niestety nic z tego.
Ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać?

pozdrawiam,
Radek


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Dell mini 1011 i masa problemów

Postautor: duszek » 02 kwie 2011, 13:04

Najpierw podaj model karty WWAN, sterowniki są na karcie Twojego netbooka, do Dell Wireless 5540. Poza tym w innym miejscu są sterowniki do 5530 i 5520. Do pozostałych też pewnie będą. Druga sprawa: WindowZ nie jest legalną dystrybucją systemu Windows XP. Nikt nie zagwarantuje Ci pomocy technicznej (ani Dell ani Microsoft) do tego systemu. Nie łatwiej postawić od nowa goły XP Home Edition (i tak z pewnością nie używasz tego co ma Professional a nie ma Home Edition) i skonfigurować go do własnych potrzeb? WindowZ to nic innego jak XP ze zmodyfikowanymi ustawieniami domyślnymi i wodotryskami. To samo możesz uzyskać instalując goły system i odpowiednio go modyfikując (co jest legalne).


An
Anielek
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2013, 17:29

Re: Dell mini 1011 i masa problemów

Postautor: Anielek » 17 lip 2013, 20:50

radeon151 pisze:Witam,
Jakiś rok temu kupiłem laptopa Dell mini 1011 ze względu na wbudowany modem 3G oraz dość atrakcyjną cenę. Po krótkim czasie użytkowania preinstalowany windows xp pro zaczął strasznie zamulać i zdecydowałem się na postawienie WindowZ'a gdyż jak dotąd nie miałem z nim żadnych problemów. Problem jednak się pojawił - brak sterownika do rzeczonego modemu 3G. Po rejestracji na stronie dell'a, podaniu numeru seryjnego laptopa itp, w zakładce sterowników nie było sterownika modemu, co więcej,dogrzebałem się do modelu tego modemu i próbowałem zainstalować z dystrybucji sterownika dla innego modelu della ale niestety nic z tego.
Ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać?

pozdrawiam,
Radek

czyli lepiej takiego nie kupowac??rozgladam sie...


gr
grott
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2016, 17:10

Re: Dell mini 1011 i masa problemów

Postautor: grott » 17 lut 2016, 21:24

laptop Dell mini 1011, to jeden z gorszych laptopów jakie posiadałem. Kupiłem go ze względu na cenę, ponieważ na wygląd nigdy nie zwracałem uwagi. Laptop wydawał się być naprawdę dobrym sprzętem. Na początku idealnie się użytkował, niestety po kilku miesiącach użytkowania, był taki jakbym miał go co najmniej kilka lat. Strasznie się zacinał. Formatowanie laptopa nic nie dało. Także odradzam i nie polecam.


Venneker - sprzedaż i skup prosiąt oraz warchlaków.
pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell mini 1011 i masa problemów

Postautor: piotr_solek » 20 lut 2016, 23:15

grott pisze: Na początku idealnie się użytkował, niestety po kilku miesiącach użytkowania, był taki jakbym miał go co najmniej kilka lat.

Dziękuję za ostrzeżenie.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Mini”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]