Problem komunikacji z drukarkami na Dell Latitude E5540

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
fa
fantomatic
Posty: 5
Rejestracja: 02 lut 2016, 12:07

Problem komunikacji z drukarkami na Dell Latitude E5540

Postautor: fantomatic » 02 lut 2016, 12:54

Witam serdecznie wszystkich użytkowników :)
Spotkałem się ze sporym problemem przy użytkowaniu Della Latitude E5540. Mianowicie posiadam dwie drukarki. Jedna to Canon MG2400 (urządzenie wielofunkcyjne) oraz OKI C531dn. Niestety z żadną z tych drukarek nie chce współpracować mój laptop :( Instalowanie sterowników obu drukarek przebiega prawidłowo. W aplecie "Urządzenia i drukarki" w Windows 7 64-bit ikony obu drukarek są widoczne. Wszystko wydaje się być zainstalowane, aż do momentu, gdy przychodzi do drukowania. Ani jedna ani druga drukarka nie drukuje. Zachowują się jakby nie zostało wysłane z systemu do nich żadne zadanie. Pojawiają się komunikaty, że drukarka jest w trybie Offline lub jest niedostępna. W panelu drukowania Windows 7 "wiszą" wysłane do drukarek dokumenty. Brak jakiejkolwiek reakcji z ich strony. Dodam tylko, że próbowałem podłączyć drukarki do komputera na różne sposoby: przez Wi-Fi i USB - w przypadku Canona MG2400 i tylko za pomocą USB - w przypadku OKI C531dn. Posiadam w domu drugi laptop Dell mianowicie Vostro 1540 i na nim nie mam problemu z drukowaniem na obu drukarkach. Po standardowej procedurze instalacji sterowników drukarek na Vostro obie śmigają bez najmniejszych problemów. Zarówno przez Wi-Fi jak i USB. Wszystko jest ok również na Lenovo Y510P. Tylko Dell Latitude E5540 ma problemy. Wcześniej posiadałem na nim zainstalowany system Windows 7 Pro 32-bity. Drukowanie również nie działało. Po formacie i zainstalowaniu Windows 7 Pro 64-bit problem istnieje. Zastanawiałem się z czego może wynikać problem i brak komunikacji komputera z drukarkami, ale po sprawdzeniu wszystkich pomysłów, które przyszły mi do głowy efektu brak. Sterowniki do Della Latitude E5540 ściągane były z oficjalnej strony Della dla tego produktu. Ich instalacja przebiegła standardowo i bezproblemowo. Myślałem, że po prostu jakiś sterownik przegapiłem i posiłkowałem się programami sprawdzającymi aktualność i poprawność sterowników na platformie, ale wszystkie pokazały, że sterowniki są aktualne, najnowsze i żadnego nie brakuje. Wczoraj wpadłem na pomysł upgrade BIOSU do aktualnej wersji, ale bez rezultatu :(
To tyle odnośnie opisu mojego problemu. Jeśli ktoś z Was spotkał się z podobnym lub ma jakiekolwiek sugestie co mógłbym jeszcze sprawdzić i zrobić żeby drukarki wreszcie na moim sprzęcie ruszyły proszę o pomoc.

Pozdrawiam ;)


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Problem komunikacji z drukarkami na Dell Latitude E5540

Postautor: piotr_solek » 02 lut 2016, 16:02

A usługa bufor wydruku włączona? Standardowo powinna być.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
fa
fantomatic
Posty: 5
Rejestracja: 02 lut 2016, 12:07

Re: Problem komunikacji z drukarkami na Dell Latitude E5540

Postautor: fantomatic » 02 lut 2016, 18:33

Usługa wydruku jest włączona. Uruchamia się automatycznie po starcie Windowsa. Restartowałem usługę ręcznie, ale efekt ten sam. Dzisiaj robiłem jeszcze test diagnostyczny Della przy starcie komputera (Fn w trakcie uruchamiania urządzenia). Wszystkie komponenty przeszły test pozytywnie. Moim następnym pomysłem jest to, że po formacie sterowniki nie były instalowane według ściśle określonej kolejności. Chociaż instalowałem je ze strony producent. Nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Problem komunikacji z drukarkami na Dell Latitude E5540

Postautor: piotr_solek » 02 lut 2016, 23:51

A po zainstalowaniu jesteś w stanie wybrać domyślną drukarkę? Kolejność instalowania sterowników (w tym przypadku) moim zdaniem nie ma na to wpływu. A producent udostępnia sterowniki np archiwalne tz poprzednie wersje (jeśli były aktualizacje)?


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
fa
fantomatic
Posty: 5
Rejestracja: 02 lut 2016, 12:07

Re: Problem komunikacji z drukarkami na Dell Latitude E5540

Postautor: fantomatic » 03 lut 2016, 10:42

Jestem w stanie w wybrać drukarkę domyślną. Zarówno w przypadku OKI C531dn jak i Canona MG2400 ustawienie ich jako drukarkę domyślną jest możliwe. Wczoraj odkryłem, że na Canonie MG2400 mogę zdalnie skanować dokumenty i przesyłać je do komputera. Tzn. z poziomu aplikacji Canona do skanowania jestem w stanie wykonać polecenie skanowania i odebrać zeskanowany obraz. Wszystko dzieje się po Wi-Fi. To mogłoby sugerować, że dane do drukowania nie mogą zostać w pełni przesłane do drukarek, ale mogą odebrać coś od nich. To może być zły trop, ale już nie wiem na co jeszcze zwrócić uwagę :( Wczoraj sprawdzałem jeszcze na innym koncie użytkownika Windows, ale efektu brak :( Sterowniki starsze i od komputera i od drukarek już sprawdzałem. Najnowsze też. Grzebałem w BIOSIE, ale tam za bardzo nie ma co zmienić. Powoli zastanawiam się nad oddaniem komputera na gwarancji, ale boję się że mi powiedzą, że to nie kwestia hardware, ale softowa. Tym bardziej, że komputer był zakupiony z Ubuntu 12.04, a teraz jest tam Windows 7.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Problem komunikacji z drukarkami na Dell Latitude E5540

Postautor: piotr_solek » 03 lut 2016, 19:39

Kwestia OS nie ma znaczenia bo model ma wsparcie dla Windows 7. Z gwarancją to napisz do admina ale nie widzę podstaw by winić laptop.

Ale miałem problem z drukarką marki "dell". Pod vista wszystko działało. Po przejściu na Windows 7 żaden laptop (różne modele) nie działał poprawnie.. Działała funkcja skanowania (jak u ciebie) :) Drukowanie przez wifi lub usb brak odpowiedzi.

Poszukaj na forach pod kątem problemów z tymi drukarkami a nie laptopa. Być może jakiś element nie działa.. Ja się poddałem.

Drukarki z wifi mają ustawienia sieciowe więc można spróbować. Można spróbować zainstalować inna wersję Windows np starter lub home, które nie mają pełnego pakietu usług jak wersje pro lub wyżej. Ja nie miałem już chęci bawić się w to, zwłaszcza, że dell nie był wstanie rozwiązać problemu.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
fa
fantomatic
Posty: 5
Rejestracja: 02 lut 2016, 12:07

Re: Problem komunikacji z drukarkami na Dell Latitude E5540

Postautor: fantomatic » 03 lut 2016, 19:56

Też myślałem, że to może być problem drukarek. Ale sprawdziłem obie drukarki na różnych sprzętach i na różnych OS-ach. Wszędzie działały. I na Dellu 1540 i na Lenovo P510P. Na Windows 7 Pro 64-bit i na Windows 8.1 Pro 64-bit. Identycznego Windowsa 7 Pro 64-bit mam na Dellu E5540. Producenci drukarek zapewniają o wspieraniu oprogramowania pod wspomniane OS-y. Mało tego: drukarka OKI C531dn to nówka. Zdrowy rozsądek podpowiada, że to raczej nie problem z samym hardem lapka, ale z softem. Czy softem OS czy sterownikami lapka/drukarek? Tego nie wiem niestety. Bardzo dziwny przypadek mi się trafił :(


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Problem komunikacji z drukarkami na Dell Latitude E5540

Postautor: piotr_solek » 03 lut 2016, 21:21

Jak pisałem też miałem podobny problem. Beznadziejna sprawa.

Myślę , że może jakaś usługa blokuje drukowanie. Można prześledzić logi w dzienniku zdarzeń i wyszukać nietypowe błędy.. To jest jednak czasochłonna robota a trzeba brać też pod uwagę aktualizacje windows.

Gdybym miał się tym zająć to pewnie szukał bym wczesnego wydania windows 7 bez aktualizacji oraz tego z najnowszymi. Dopiero po tym bym się poddał. Oczywiście nie zmienia to faktu , że wszystko powinno działać..


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
fa
fantomatic
Posty: 5
Rejestracja: 02 lut 2016, 12:07

Re: Problem komunikacji z drukarkami na Dell Latitude E5540

Postautor: fantomatic » 04 lut 2016, 15:48

A może to problem z firewallem lub antywirusem? Sam już nie wiem :(


Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]