Inspiron q15R problem z Internetem

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Ag
Agvvv
Posty: 1
Rejestracja: 05 paź 2015, 22:27

Inspiron q15R problem z Internetem

Postautor: Agvvv » 05 paź 2015, 22:55

Witam,
Może już był zakładany taki temat, ale nie znalazłam.
Mam problem z Internetem bezprzewodowym w laptopie. Mianowicie chodzi on wolno np. filmiki z youtube, które wcześniej bez problemu ładowały się w jakości HD, teraz nie są wstanie załadować się w 480p, strony wolno się ładują, pobranie małego pliku zajmuje sporo czasu. Gdy podłączam laptopa przez kabel, wszystko jest w porządku. Wydaje mi się, że nie jest to problem z samym routerem, ponieważ internet bezprzewodowy w ps4 i drugim laptopie działa bez zarzutu. Ostatnio udostępniłam internet z komórki do mojego laptopa i wszystko było w porządku, strony normalnie się ładowały, bez problemu też działał youtube itp.
Do tej pory zrobiłam pełne skanowanie systemu w poszukiwaniu wirusów itp., wyłączyłam zaporę windows, przywróciłam system do wcześniejszej daty, gdzie jeszcze wszystko chodziło jak należy, gdy to nie pomogło po prostu zrobiłam recovery systemu i zainstalowałam najnowszy sterownik karty sieciowej. Dodatkowo wiadomo parę razy resetowałam router i nic.
Nie wiem co zrobić, bo nie ukrywam, że nie znam się na tym zbyt dobrze. Może jest to coś banalnego i tego po prostu nie zauważam ;D


Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Re: Inspiron q15R problem z Internetem

Postautor: Karoolcia » 07 paź 2015, 23:44

Witaj ;)
Jaka jest odległość pomiędzy routerem a laptopem? I czy dużo pomieszczeń jest pomiędzy nimi? Jak wiadomo, im większa odległość tym wifi będzie słabsze. Wydaje mi się, że problemem mogą być ustawienia w systemie Windows. Najpierw trzeba sprawdzić pewną wartość w karcie sieciowej, czy jest ona taka, jaka powinna być.
Napiszę krok po kroku co trzeba zrobić:
1. Najedź myszką na prawy dolny róg, kliknij PPM na ikonkę sieci, a następnie "Otwórz centrum sieci i udostępniania",
2. W lewym górnym rogu jest opcja "Zmień ustawienia karty sieciowej" i kliknij na to,
3. Naciśnij PPM na połączoną sieć (w tym przypadku na Wi-Fi), a następnie "Właściwości",
4. Pod zdaniem "Połącz, używając:" jest "Konfiguruj", wejdź na to,
5. Dajesz opcję "Zaawansowane",
6. Następnie klikasz na nazwę "Receive Buffers".
Sprawdź jaka jest wartość, jeśli nie 256 to zmień na to, a następnie zrestartuj laptopa.
Również jest opcja diagnozowania połączenia sieciowego. W tym przypadku, jeśli powyższe kroki nie przyniosły skutku, lub po prostu wartość była prawidłowa, wróć do kroku numer 3, tylko nie wchodź na właściwości. U góry, nad obecnymi połączeniami, jest opcja "Diagnozuj to połączenie". To chwile potrwa, będzie restartował router, a następnie poinformuje, że problem został rozwiązany. Sprawdź czy to pomogło, wchodząc na yt i włączając jakiś filmik.
Jeśli to nie pomogło to daj znać, jeszcze pomyślę nad tym ;)


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.
pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Inspiron q15R problem z Internetem

Postautor: piotr_solek » 09 paź 2015, 19:55

Agvvv pisze:
Do tej pory zrobiłam pełne skanowanie systemu w poszukiwaniu wirusów itp., wyłączyłam zaporę windows, przywróciłam system do wcześniejszej daty, gdzie jeszcze wszystko chodziło jak należy, gdy to nie pomogło po prostu zrobiłam recovery systemu i zainstalowałam najnowszy sterownik karty sieciowej. Dodatkowo wiadomo parę razy resetowałam router i nic.
Nie wiem co zrobić, bo nie ukrywam, że nie znam się na tym zbyt dobrze. Może jest to coś banalnego i tego po prostu nie zauważam ;D


Wszystkie te czynności wykonałaś na darmo bo nie ma poprawy. Nie robiąc nic na to samo by wyszło.

Ale może od początku. Jaki system (windows), przeglądarka (wersja i zainstalowane dodatki) , program antywirusowy i ewentualnie jego ustawienia, prędkość internetu (w domu) , zmierzona np na jakiejś stronie (http://www.speedtest.net) .Skoro są inne urządzenia to można porównać, przynajmniej prędkość.

Agvvv pisze: Wydaje mi się, że nie jest to problem z samym routerem, ponieważ internet bezprzewodowy w ps4 i drugim laptopie działa bez zarzutu. Ostatnio udostępniłam internet z komórki do mojego laptopa i wszystko było w porządku, strony normalnie się ładowały, bez problemu też działał youtube itp.


W czasie występowania problemu były są podłączone jacyś inni użytkownicy korzystający np z torrentów?


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]