DELL Inspiron Q17R N7110 Zmiana obsługiwanej karty graficzne

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
la
lansarkadam
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2012, 09:23

DELL Inspiron Q17R N7110 Zmiana obsługiwanej karty graficzne

Postautor: lansarkadam » 11 sty 2012, 15:13

Witam serdecznie,

mam problem z drugą kartą graficzną, tzn. nVidia. Mianowicie chodzi o to, że ja jej nie widzę w panelu sterowania.
Notebook taki jak w temacie ale niestety nie widzę tej karty, czy możecie mi podpowiedzieć jak ją odszukać lub ewentualnie włączyć, bo niestety ale nie wiem gdzie jej szukać.

Jeżeli próbuje zainstalować sterowniki do nVidia GT 525M to wyskakuje mi komunikat, że nie ma takiego sprzętu.

Jeżeli będą potrzebne jeszcze jakieś dane to podeślę chętnie.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


wi
witoz
Posty: 21
Rejestracja: 29 gru 2011, 13:11

Re: DELL Inspiron Q17R N7110 Zmiana obsługiwanej karty grafi

Postautor: witoz » 17 sty 2012, 11:16

Witam. To brzmi co najmniej dziwnie - nie jestem pewien czy ta seria była sprzedawana wyłącznie z grafiką zintegorwaną. Polecam odwiedzić stronę support Della i tam gdzieś widziałem opcję która pozwala na wyświetlenie zainstalowanych w laptopie komponentów na podstawie Kodu serwisowego lub kodu usług ekspresowych (na stronie jest równiez konwertej pierwszego na drugie). Jeżeli nie wyświetli się nVidia - no cóż, wtedy wygląda na to że po prostu jej nie ma. Co innego gdy komputer został zareklamowany jako ten który ją ma - to wtedy poszedłbym z nim do sklepu.


---
Inspiron N7110 + Win7 64 SP1
Precision M4600 + Win7 64 SP1
wi
witoz
Posty: 21
Rejestracja: 29 gru 2011, 13:11

Re: DELL Inspiron Q17R N7110 Zmiana obsługiwanej karty grafi

Postautor: witoz » 17 sty 2012, 11:38

Znalazłem:
http://support.euro.dell.com/support/in ... l=pl&s=dhs
następnie klikasz na "Sterowniki i pliki do pobrania", potem wpisujesz kod serwisowy (jest na spodzie laptopa na naklejce), zatwierdzasz, a następnie po prawej stronie jest link "Konfiguracja systemu" (http://support.euro.dell.com/support/to ... ~ck=anavml) (link może być inny). W każdym razie tam wyświetlą się szczegółowe informacje na temat tego co laptop ma - lub mieć powinien. U mnie GT525M figuruje jako "GRAPHICS : 1 GB NVIDIA GEFORCE GT 525M -".
Daj znać co odkryłeś - albo jeżeli masz kod serwisowy - podeślij to sprawdzę.


---
Inspiron N7110 + Win7 64 SP1
Precision M4600 + Win7 64 SP1
la
lansarkadam
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2012, 09:23

Re: DELL Inspiron Q17R N7110 Zmiana obsługiwanej karty grafi

Postautor: lansarkadam » 19 sty 2012, 07:28

Dzięki WITOZ.

Sprawdziłem dokładnie tak jak zalecałeś i muszę z przykrością stwierdzić, że mam tylko jedna kartę. Nie dobrze.


To może teraz coś z innej beczki.
Nie wiem czy Ty również masz coś takiego na swoim Dellu. Bardzo wolno mi się ładuje system i wolno się wczytują strony www.
Próbuje znaleźć przyczynę ale nie mogę. Może masz jakiś pomysł?
System: Win 7 HP 64Bit
6GB RAM


Pozdrawiam


wi
witoz
Posty: 21
Rejestracja: 29 gru 2011, 13:11

Re: DELL Inspiron Q17R N7110 Zmiana obsługiwanej karty grafi

Postautor: witoz » 27 sty 2012, 02:43

Nie, niczego takiego nie zauważyłem (wolne wczytywanie stron). Aczkolwiek nie wiem czy to nie może być kwestia ustawień zasilania karty sieciowej (zwykłej lub Wifi). Otóż w opcjach zasilania, oraz w menedżerze urządzeń we właściwościach kart można ustawić opcję "zezwalaj na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii" (menedżer) lub poziomy oszczędzania energii (opcje zasilania -> zaawansowane ustawienia planów zasilania). Może to - ale nie musi - być przyczyną wolnego ładowania się stron - być może karta jest wyłączana przy braku aktywności i musi się "rozbujać" - ale to tylko moja teoria. Może to być też kwestia połączenia (ktoś ma jeszcze SDI? albo modem 56k?), ale również oprogramowania antywirusowego/firewalla. Wiadomo, że tutaj obowiązuje zasada "co za dużo, to niezdrowo".

A co do długiego ładowania systemu - mój chyba ładuje się statystycznie długo, czyli całkiem szybko (minuta albo mniej, nie mierzyłem). Polecam CC Cleaner i sprawdzenie, cóż ciekawego siedzi w autostarcie. A czasami siedzi dużo różnego badziewia którego naprawdę nigdy nie potrzebujemy (updatery, i inne wodotryski). Polecam pozostawienie tylko tych, które są NAPRAWDĘ istotne dla systemu (u mnie 14 pozycji czyli sterowniki grafiki, dźwięku, Dell Quickset, TurboBoost cośtam, wodzik, bluetooth/wifi, firewall, antywirus, skype/gg/inny komunikator). Dezinstalacja niepotrzebnych rzeczy też pomaga (software+stare wpisy w rejestrze, cookies, cache przeglądarek), jak również regularne czyszczenie. SP1 dla Win7 również trochę pogarsza czas bootowania.

Ostatecznie można zainstalować system na czysto z recovery i zobaczyć jak długo trwa boot. Jeżeli tak samo - może ten typ tak ma?


---
Inspiron N7110 + Win7 64 SP1
Precision M4600 + Win7 64 SP1
Or
OryginalneBaterie
Dellmania User
Posty: 75
Rejestracja: 19 mar 2010, 07:37

Re: DELL Inspiron Q17R N7110 Zmiana obsługiwanej karty grafi

Postautor: OryginalneBaterie » 10 lut 2012, 11:14

Dokładnie jak w powyższym poście,warto sprawdzić co siedzi w laptopie,tym bardziej jeżeli system ładuje się tak długo. Przeskanuj go również antywirusem,może coś wykryje.


Oryginalne baterie do komputerów przenośnych - www.oryginalnebaterie.com

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]