Jaka stabilna karta wifi N300 z bluetooth i Intel WiDi

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Gw
Gwido33
Posty: 11
Rejestracja: 04 gru 2014, 19:38

Jaka stabilna karta wifi N300 z bluetooth i Intel WiDi

Postautor: Gwido33 » 26 lip 2015, 23:41

Mam pytanie.
Posiadam laptopa Dell Inspiron 15R z kartą DW1705 z BT.
Wszystko pięknie działa, jednak ta karta jest tylko kartą N150 kompatybilna z technologią WiDi.
Korzystam często z technologii Intel WiDi w laptopie i TV.
Karta jednak lubiała zrywać czasami połączenie z telewizorem podczas korzystania. Uznałem, że to problem prędkości.
Postanowiłem wymienić i kupiłem kartę Intel Dual Band Wireless N-7260 z BT, Szukałem szybszej z BT a te 5GHz to tak przy okazji. Ta karta jednak zupełnie nie dogaduje się z systemem - zrywa połaczenie, często przechodzi ono w tryb ograniczony. Tymczasowym rozwiązaniem okazało się wyłączenie trybu 5GHz. Problem jednak nie zniknął całkowicie. Czasami się to jeszcze zdarza.
Pytanie jest takie:
czy zakup nowszego modelu karty, tj DW1901 z BT ma sens? Czy ta karta będzie kompatybilna z Intel WiDi?
Ciekawostką jest to, że na stronie Intela nie ma ani jednej, ani drugiej karty jako kompatybilnej a jednak DW1705 dziasła z Intel WiDi?
No chyba, że mimo N150 DW1705 nie powinna zrywać i problem tkwi w czym innym?

Bardzo proszę o pomoc...


Gw
Gwido33
Posty: 11
Rejestracja: 04 gru 2014, 19:38

Re: Jaka stabilna karta wifi N300 z bluetooth i Intel WiDi

Postautor: Gwido33 » 31 lip 2015, 06:54

Cisza... jak makiem zasiał... Cóż - wakacje - rozumiem to. :)
Po całodziennym grzebaniu po sieci i szukaniu rozwiązań, udzieleniu porad i informacji przez Dell stwierdzam tak:
Wszystkie (albo większość) kart DW17xx i 19xx to cienkie chłopaki...
Intele - jak to Intele - karty problematyczne... kapryśne - zależy od tego co masz w bebechach laptopa - albo zadziała, albo nie - nie stać mnie na taki luksus sprawdzania... nie mam ani kasy ani czasu. Intel pracuje totalnie niestabilnie. Jak ściągałem większą aktualizację do Windowsa - trzy razy zaliczył rozłączenie. W ogóle zauważyłem, że jak pracuję na większych plikach w sieci to mi się rozłącza...
W takim razie zadam inne pytanie:
Co sądzicie o karcie:
KILLER WIRELESS-N 1202 z BT na chipsecie Atherosa?
Z tego co wiem, Killery mają bardzo dobrą opinię...


Gw
Gwido33
Posty: 11
Rejestracja: 04 gru 2014, 19:38

Re: Jaka stabilna karta wifi N300 z bluetooth i Intel WiDi

Postautor: Gwido33 » 31 lip 2015, 18:43

Kupiłem Killera - zobaczymy jak się sprawdzi.
Można zamknąć temat


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]