DELL 7537 Problem z WiFi

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
sa
sasuu94
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2015, 17:50

DELL 7537 Problem z WiFi

Postautor: sasuu94 » 08 sty 2015, 18:39

Cześć,
Od 2 miesięcy posiadam laptopa DELL 7537 (i5-4210u, GeForce GT750M, 8gb RAM)
Zakupiłem go bez systemu z myślą , że sam zainstaluję sb Windows 7 ultimate 64x , do Win8 jakoś nie jestem przekonany.
Pierwszy problem, jaki napotkałem, to brak sterowników na stronie DELL' a, ale to mnie nie zniechęciło i ściąłem program
SlimDriver, który pobrał odpowiednie sterowniki i w sumie wszystko hulało ładnie.(pobierałem przez kabel)
Po wgraniu wszystkich sterowników chciałem sprawdzić klawisze funkcyjne (F1-F12) i tu już napotykam problem gdyż Klawisze F8 i F12 do których kolejno przypisane są: Ustawienia i włączanie/wyłączanie WiFi nie działają.
Jakoś się tym nie przejąłem, gdyż wydawało mi się, że będą działać tylko na Win8. Laptop przez większość czasu jest w domu używany do korzystania z internetu i czasami do gier. Niestety jest problem z WiFi, a dokładnie z prędkością pobierania. Do sprawdzenia prędkości używałem strony www.speedtest.pl ,a także www.upc.pl . Maksymalna prędkość mojego łącza to 30Mb/s. Problem jest taki, że po włączeniu komputera , gdy uruchomię speedtest to pokazuje średnio od 8 do 16 Mb/s pobierania i około 2,8 Mb/s wysyłania. Gdy 5-10 min później włączę test łącza to pokazuje od 2 do 3 Mb/s pobierania i około 2,8 Mb/s wysyłania. Laptop jest oddalony od routera około 3-4 metry i nie ma miedzy nimi ściany. Test prędkości internetu wykonałem na innym laptopie, a także na telefonie i po kilku testach nie było mniej niż 20 Mb/s pobierania wiec musi być problem z moim laptopem . Znalazłem artykuł z podobnym problemem na tym forum, ale pomógł. Zastanawiam się czy to jest problem z kartą WiFi ,a może powinienem zainstalować Win8?
Z góry dziękuję za odpowiedz :)


Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Re: DELL 7537 Problem z WiFi

Postautor: Karoolcia » 08 sty 2015, 23:26

Cześć :)
Na pierwszym miejscu stawiałabym na problem ze sterownikiem lub systemu. Ale to nie jest tak, że MUSISZ zainstalować system Windows 8, że niby wszystko by działało cacy. Owszem, lepiej by było dla Ciebie zainstalowanie Windowsa 8 lub 8.1 (przyszłościowo to polecam Windowsa 8.1, ale moja opinia nie musi się zgadzać z Twoją) ponieważ Dell oferuje sterowniki pod ten system. Jednakże moim zdaniem wszystko da się zrobić :)
Przede wszystkim sterownik do karty sieciowej może nie współgrać z kartą. Ten problem może powodować "blokadę" z siecią, przez co niepoprawnie działa. Szukałam na różnych forach sterowniki do wersji Twojego laptopa i do Twojego systemu i znalazłam 2 strony:
http://dellwindowsreinstallationguide.c ... -7-64-bit/
http://www.driverscape.com/manufacturer ... 7537/86176
Nie jestem pewna czy 1 strona będzie działała (ale moim zdaniem tak). Zaś druga strona nie zawiera informacji do jakiego systemu są kompatybilne sterowniki, dlatego musiałbyś spróbować.
Wysyłam Cię również do tego artykułu:
http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind ... =winxptab1
Tam są wypisane wszystkie możliwe opcje nt. Twojego problemu.
Wszystko co wiem już zostało wyczerpane w mojej wypowiedzi. Jednakże jeśli tamten artykuł pomógł to lepiej nic nie kombinować :)
Pozdrawiam!


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.
sa
sasuu94
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2015, 17:50

Re: DELL 7537 Problem z WiFi

Postautor: sasuu94 » 09 sty 2015, 01:13

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedz :)

WiFi niestety nadal nie działa. Zajrzałem do tych dwóch stron ze sterownikami, które wysłałaś i kolejno instalowałem. Niestety prędkość pobierania się nie zmieniła. Znalazłem podobny temat http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 4#14167184 . Jest w nim sposób ze zmniejszeniem agresywności mobilności i o dziwo zadziałał ale tylko na jakiś czas. Sądzę ,że problem jest jako takko w samej karcie WiFi. Laptop jest na gwarancji i w sumie najbezpieczniej bd go oddać do naprawy.


Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Re: DELL 7537 Problem z WiFi

Postautor: Karoolcia » 09 sty 2015, 01:40

No to faktycznie coś nie tak musi być z kartą wifi. Zapomniałam dopisać "drugiej opcji" o problemie z samą kartą, tak wchłonęła mnie odpowiedź na Twoje pytanie ;) Owszem, najbezpieczniej oddać do serwisu Della, lepiej nie ryzykować :)


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.
sa
sasuu94
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2015, 17:50

Re: DELL 7537 Problem z WiFi

Postautor: sasuu94 » 09 sty 2015, 14:26

Jako, że kupiłem laptopa z darmową domowa naprawą zadzwoniłem do della. Dowiedziałem się , że jeżeli mam Windowsa 7 to nie są w stanie mi pomóc. Pomogą mi jeśli problem pojawi się w win 8 lub win 8.1. Zainstaluje 8.1 może coś się zmieni ;).


Cz
CzaQ
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2015, 23:17

Re: DELL 7537 Problem z WiFi

Postautor: CzaQ » 14 sty 2015, 23:25

Cześć,
Nie wiem czy może rozwiązałeś już swój problem, jeśli nie to może pomogę. Kilka dni temu też kupiłem tego laptopa ( jednak w nieco innej konfiguracji, z ekranem dotykowym i bez karty dedykowanej). Jednak słyszałem, że w tym modelu też występuje problem z WiFi. Ja u siebie zauważyłem, że jeśli mam laptopa podłączonego do zasilania to prędkość pobierania jest ponad 10 razy szybsza niż jeśli jest na baterii. Sprawdziłem w ustawieniach zasilania i rzeczywiście, mimo zróżnicowanego planu zasilania, domyślnie karta bezprzewodowa jest ustawiona na średnie oszczędzanie energii, po zmienieniu na maksymalną wydajność wszystko jest tak jak podczas podpiętego kabla zasilającego.
Pozdrawiam


ja
jack_g
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2015, 23:57

Re: DELL 7537 Problem z WiFi

Postautor: jack_g » 21 sie 2015, 00:23

CzaQ pisze:Cześć,
Nie wiem czy może rozwiązałeś już swój problem, jeśli nie to może pomogę. Kilka dni temu też kupiłem tego laptopa ( jednak w nieco innej konfiguracji, z ekranem dotykowym i bez karty dedykowanej). Jednak słyszałem, że w tym modelu też występuje problem z WiFi. Ja u siebie zauważyłem, że jeśli mam laptopa podłączonego do zasilania to prędkość pobierania jest ponad 10 razy szybsza niż jeśli jest na baterii. Sprawdziłem w ustawieniach zasilania i rzeczywiście, mimo zróżnicowanego planu zasilania, domyślnie karta bezprzewodowa jest ustawiona na średnie oszczędzanie energii, po zmienieniu na maksymalną wydajność wszystko jest tak jak podczas podpiętego kabla zasilającego.
Pozdrawiam


Miałem ten sam problem i gdy podłączyłem zasilanie z sieci pobieranie zwiększyło się do max prędkości. na baterii miałem tylko 10% prędkości.

dzięki za Twój post :)


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]