Dell 1764-2989 zawiesza się na youtoube

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
an
andols
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2011, 23:51

Dell 1764-2989 zawiesza się na youtoube

Postautor: andols » 21 mar 2011, 23:57

WITAM. MAM PROBLEM Z LAPTOPEM DELL INSPIRON 1764-2989. LAPTOP ZAWIESZA SIĘ PRZY OGLĄDANIU FILMÓW NA YOUTUBE I NASTĘPUJE JEGO RESTART. SERWIS DELL NIE POCZUWA SIĘ DO WINY I TWIERDZI, ŻE JEST TO WINA OPROGRAMOWANIA (PROBLEM PODOBNO JEST ZNANY W DELLU DLA TEGO MODELU LAPTOPA - SKOPANA KARTA GRAFICZNA). ZALECAJĄ POKOMBINOWAĆ ZE STEROWNIKAMI DO GRAFIKI (ATI HD5450) I ADOBE FLASH PLAYEREM. POMIMO LICZNYCH KOMBINACJI NIE JESTEM SOBIE W STANIE Z TYM PORADZIĆ. PROSZĘ O INFO CZY PAŃSTWO ZNACIE PROBLEM I CZY MOŻNA JAKOŚ Z TYM ZAWALCZYĆ. DZIĘKI - POZDRAWIAM.


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Dell 1764-2989 zawiesza się na youtoube

Postautor: duszek » 23 mar 2011, 21:52

Na początek sprawdź czy problem występuje w innych serwisach (np. http://www.dailymotion.pl ), lub czy możesz oglądać filmy w HTML5 (WebM) na YouTube: http://www.youtube.com/html5 . Oczywiście aktualizacja Javy, Flash'a i Shockwave'a. Oraz aktualizacja sterowników. Podobny temat: www.dellmania.pl/forum-dyskusyjne/podcz ... -t671.html


Yo
Yoda
Posty: 15
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:40

Re: Dell 1764-2989 zawiesza się na youtoube

Postautor: Yoda » 25 mar 2011, 20:43

Mam też tego Dell'a od dwóch tygodni i ten sam problem. Co jest? jeszcze nie próbowałem nic z tym robić, bo na jakiś czas ustąpiło samoistnie. Ma ktos jakieś pomysły? :(


Yo
Yoda
Posty: 15
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:40

Re: Dell 1764-2989 zawiesza się na youtoube

Postautor: Yoda » 25 mar 2011, 23:03

Skorzystałem z porady i nic z tego. Dalek się wyłącza i to nie tylko na YouTube. Co to może być?


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Dell 1764-2989 zawiesza się na youtoube

Postautor: duszek » 26 mar 2011, 00:06

Skoro sprawdziłeś wszystkie rzeczy które wymieniłem (w co wątpię) i nadal problem nie został naprawiony, to sprawdź, czy na innym systemie operacyjnym problem będzie występował. Np na jakiejś dystrybucji Live Linuxa. Szczerze powiedziawszy to wątpię, aby błąd występował we wszystkich przeglądarkach, w najnowszej wersji flasha i sterowników, oraz występował bez flasha a w HTML5. A reklamy we flashu na różnych stronach nie wyłączają Ci komputera? Lub oglądanie filmu w programie? Jeśli wszystko już wykluczyłeś tak jak mówisz to jedyne co pozostaje to sprawdzić system. Poza Linuxem możesz sprawdzić w trybie awaryjnym ten system co masz.


Yo
Yoda
Posty: 15
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:40

Re: Dell 1764-2989 zawiesza się na youtoube

Postautor: Yoda » 26 mar 2011, 16:31

Zainstalowałem starszy sterownik do karty graficznej i sytuacja jest podobna tylko zamiast wyłączania ekranu laptopa wyłącza się (zmienia kolor na zielony) tylko ekran aktywny YouTube i "wywala" komunikat "sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność". CZyżby babol ze sterownikami do tej karty?
PS.
A te rzeczy, które sugerowałes zrobiłem naprawdę... Pozdrawiam.


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Dell 1764-2989 zawiesza się na youtoube

Postautor: duszek » 27 mar 2011, 14:29

W takim razie wygląda że to sterownik. Ale to dziwne, że wywala się przy filmach w przeglądarce (nie zależy od flasha, skoro też się psuje z WebM, oraz od przeglądarki skoro we wszystkich jest to samo, ani od serwisu z filmami), a przy normalnych (avi) nie wywala. Sprawdzałeś w trybie awaryjnym i w innym systemie operacyjnym? Jestem pewny, że nawet na XP nie będzie błędu. W takim razie wina sterownika. Możesz wypróbować też alternatywne sterowniki http://www.omegadrivers.net , ale na własną odpowiedzialność.

EDIT: Instalujesz sterowniki ze strony ATI, czy od Della? One się różnią.


Yo
Yoda
Posty: 15
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:40

Re: Dell 1764-2989 zawiesza się na youtoube

Postautor: Yoda » 27 mar 2011, 15:14

Dell przekierowuje na stronę ATI, więc są chyba takie same. Zrobiłem eksperyment, odinstalowałem kartę i uruchomiłem kompa na windowsowym VGA i było OK. Niestety, ale chyba najnowsze sterowniki ATI są do doopy. Teraz trochę pomieszałem i na razie nie wiem co jest (będzie)grane. Na razie OK, ale wtedy też tak było, że nie od razu. Poza tym komunikat "sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność" przewija się w sieci ale nie znalazłem odpowiedzi jak sobie z tym poradzić.... :(


Yo
Yoda
Posty: 15
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:40

Re: Dell 1764-2989 zawiesza się na youtoube

Postautor: Yoda » 27 mar 2011, 18:30

No i znowu ..."przestał odpowiadać"... Kurde, skoro to wina sterownika to nie ma na to rady? Szukam po całym necie i zaraz umrę w swych poszukiwaniach... :(
Zaraz spróbuję te sterowniki z omegi ale coś nie mogę ich ściągnąć. CZekam i czekam a coś tam się nic nie pojawia.
PS.
Po chwili:
Kurde, jak ściągnąć te omegasterowniki?
Po drugiej chwili:
Ok, już wiem....
Po trzeciej chwili:
Pobrałem oryginalne sterowniki (z omegi też doopa), usunąłem stare, zainstalowałem najnowsze z ATI... i.....
dalej to samo...:(


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Dell 1764-2989 zawiesza się na youtoube

Postautor: duszek » 27 mar 2011, 23:08

A sprawdzałeś z trybem awaryjnym lub innym systemem? najlepiej ściągnij jakiegoś linuxa LiveCD, np: http://ubuntu.pl/pobierz.php lub jakikolwiek inny, tyle że Ubuntu jest jednym z najbardziej rozwijanych i będzie miał najlepsze sterowniki. Ewentualne Mandriva. Tu masz do wyboru do koloru http://www.linux.pl/?id=distro . Ściągasz, wypalasz, bootujesz, i działa. Bez instalacji. Ubuntu można również łatwo zainstalować z poziomu Windowsa, na wirtualnym dysku, ale działa jak zwykły system.


Yo
Yoda
Posty: 15
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:40

Re: Dell 1764-2989 zawiesza się na youtoube

Postautor: Yoda » 28 mar 2011, 21:43

Duszek, jak odinstaluję sterownik ATI i odtwarzam na windowsowym VGA jest OK. Źle się dzieje po instalacji oryginalnych sterowników, więc moge chyba domniemywać, że to coś ze sterownikami....
PS.
Aha, czasem się wyłącza jak na stronie są reklamy we flashu... :(


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Dell 1764-2989 zawiesza się na youtoube

Postautor: duszek » 28 mar 2011, 22:15

Ale samo domniemanie nic Ci nie da. A tak, jak wszystko będzie chodziło sprawnie na innym systemie operacyjnym to masz chociaż narzędzie aby poużywać YouTube. Z drugiej strony, skoro dzieje się to także czasem z reklamami to wygląda na ewidentną winę flash. Na pewno sprawdzałeś YouTube bez flasha? z HTML5 i WebM? na tej stronie www.youtube.com/html5 musisz kliknąć "Dołącz do grona użytkowników wersji próbnej HTML5" (na dole) i np. ten film jest w HTML5: http://www.youtube.com/watch?v=EzgGTTtR0kc . I sprawdź na różnych przeglądarkach, każda używa innego kodeka video. Jeśli naprawdę i to nie działa, to masz jakiś straszny przypadek, w którym Sterowniki gryzą się z flashem, a głównie gryzą się z kodekami video, i to tymi które są od filmów internetowych. Skoro normalne video możesz oglądać. W takim razie na innym systemie (a już na pewno na linuxie) problem nie powinien występować.


Yo
Yoda
Posty: 15
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:40

Re: Dell 1764-2989 zawiesza się na youtoube

Postautor: Yoda » 29 mar 2011, 00:25

Wychodzi na to, że z HTML5 wszystko chodzi OK (próbowałem kilka razy). Próbowałem w Google Chrome - sytuacja bez zmian.
Jeżeli chcę coś bardzo obejrzeć to nie ma aż takiego problemu, bo po kilkakrotnym odświeżeniu strony (zwykle wystarczy raz lub dwa) film "zaskakuje"...


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Dell 1764-2989 zawiesza się na youtoube

Postautor: duszek » 29 mar 2011, 13:55

Czyli ewidentnie sterowniki gryzą się z flashem. Odinstaluj flasha, sterowniki, wyczyść rejestr (np. CCleaner'em http://www.piriform.com/ccleaner ), zrestartuj komputer, zainstaluj od nowa, najpierw sterowniki, potem flash. Najnowsze, prosto ze strony producenta. Sterowniki: http://support.amd.com/us/Pages/AMDSupportHub.aspx i po prawo wybierz Notebook Graphics, Radeon HD Series, Mobility Radeon HD 5xxx Series, i swój system operacyjny (ważne czy 32 czy 64 bit). Flash: http://get.adobe.com/pl/flashplayer/ , ale to dotyczy przeglądarek innych niż Google Chrome (ona ma w siebie wbudowanego flasha). Jak to nie pomoże, to nic innego nie pozostaje Ci zrobić, jak sprawdzić inne systemy operacyjne lub testować starsze wersje sterowników i flasha.
Było od razu przy 4 poście powiedzieć, że nie sprawdzałeś HTML5, bo to on wyklucza winę przeglądarki lub systemu operacyjnego. Zostają gryzące się flash i sterowniki.


Yo
Yoda
Posty: 15
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:40

Re: Dell 1764-2989 zawiesza się na youtoube

Postautor: Yoda » 30 mar 2011, 00:20

Duszek, zostało mi tylko pobróbować ze starymi strownikami i starym flashem, znowu doopa :o . Nie wiem tylko jak to się będzie miało do Windows 7... :( Czy stare wersje oprogramowania "pogodzą" się z W7?


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Dell 1764-2989 zawiesza się na youtoube

Postautor: duszek » 30 mar 2011, 11:15

Sterowniki starsze tak, do pewnego momentu, ale nie najstarsze. Te które wyszły przed Win7 prawie na pewno nie będą współpracowały, a jeśli już, to próbuj ze sterownikami do Visty. Co do flasha, to nie powinno być problemu ze starszymi wersjami pod siódemką. Zastanów się nad przejściem na XP. Jeśli posiadasz legalnego Windowsa 7 masz prawo do darmowego downgrade'u do XP czy Visty, jak wolisz. Jak będziesz chciał to Ci potem opiszę jak to się robi. Albo postaw równolegle (lub na wirtualnym komputerze) Linuxa i jego używaj do Internetu.
BTW, zainstalowałeś Service Pack 1 do Win7?


an
andols
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2011, 23:51

Re: Dell 1764-2989 zawiesza się na youtoube

Postautor: andols » 31 mar 2011, 00:58

Witam
Zakończyłem walkę z moim lapkiem Inspiron 1764-2989 . Wina leży po stronie Flasha. Od wersji 10 w górę lapek się wiesza na filmikach.
Ale po kolei.
1. Odtworzenie świeżego systemu Windows 7 z płytki dołączonej do laptopa
2. Instalacja sterowników także z płytki dołączonej do lapka
3. Instalacja Firefoxa 4.0 i Explorera 9.0 w najnowszych wersjach
4. Instalacja Adobe Flash Player wersja 9 (ostatnia z serii) do pobrania ze strony
http://kb2.adobe.com/cps/142/tn_14266.html
5. Testy na filmikach - pomyślne ;).
6. Instalacja najnowszego Flash Playera - natychmiast następuje zwis kompa przy próbie odtwarzania filmów na youtoube.
7. Odinstalowanie Adobe Flash Playera za pomocą programu:
http://kb2.adobe.com/cps/141/tn_14157.html
8. Ponowna instalacja Adobe Flash Player wersja 9 (ostatnia z serii) do pobrania ze strony
http://kb2.adobe.com/cps/142/tn_14266.html
9. Lapek znowu wyświetla poprawnie filmiki.

Czekam na nowsze wersja Flasha lub na sterowniki do grafiki od mistrzów z Della (podobno pracują nad nimi ;) he he). Póki co inne rozwiązanie nie istnieje.

PS. Zmiana samych sterowników karty graficznej przy nowym Flashu nic nie daje (wgrałem chyba z 6 różnych wersji sterów).
Lapek nie podlega wymianie - wada programowa (przy pierwszym zgłoszeniu jednak przyjął go Dell do serwisu i wymienił mi płytę i procka - co oczywiście nic nie dało ;)), ale jak ktoś ma siły i czas na walkę to jest to temat do pchnięcia.
Pozdrawiam - mam nadzieję, że może komuś pomogłem.


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Dell 1764-2989 zawiesza się na youtoube

Postautor: duszek » 31 mar 2011, 16:50

Dzięki za opis. :) Ale odtwarzanie systemu jest zbędne, jedynie człowiek sobie roboty nadaje. Poza tym, nie trzeba instalować najnowszych przeglądarek skoro wina leży po stronie flasha (co od początku obstawiałem). Sądzę również że Google Chrome nadal będzie szwankował, bo on ma wbudowanego flasha, najnowszego.
BTW. Zwykłe odinstalowanie Flasha (z poziomu CCleanera czy Dodaj/Usuń programy) nie załatwia sprawy? Oczywiście nie mówię o ActiveX dla Internet Explorera, bo z kontrolką to co innego.


Yo
Yoda
Posty: 15
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:40

Re: Dell 1764-2989 zawiesza się na youtoube

Postautor: Yoda » 01 kwie 2011, 00:34

Andols, zrobiłem jak poradziłeś i jak na razie OK. Dzięki, bo już mnie zaczynało to trochę drażnić. Pozdrawiam.
PS.
Nie przeinstalowywałem Windowsa ani sterowników. Odinstalowałem Flasha, zainstalowałem ostatniego w wersji 9 i jest OKi. :P
PS.(po jakimś czasie)
Mały problem, bo czasem niektóre filmy na stronach nie chcą się odtwarzać sugerując upgrade Flasha....:(


Yo
Yoda
Posty: 15
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:40

Re: Dell 1764-2989 zawiesza się na youtoube

Postautor: Yoda » 02 kwie 2011, 11:53

Napiszę osobną odpowiedź, bo wiadomośc istotna jest chyba. Wyczytałem, że i ATI i Adobe mają problem z Windowsem 64bit. Pomimo zainstalowania starszej wersji Flasha radość konczy się po komunikacie o potrzebie zainstalowania nowszej wersji przy próbie odtwarzania filmu np. na Facebook'u. Zainstalowałem najnowszego Firefoxa. Razem z nim najnowszego (sugerowanego) Flasha. Teraz (jakoś nie mogę przekonać się do innej przeglądarki oprócz Opery) mam zainstalowanego Firefoxa ale korzystam wciąż z tej samej Opery i jest OK. Ale młyn....:) Czekam kiedy coś nowego wymyślą.


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika