[N5050] Czarny ekran po uruchomieniu się systemu

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Awatar użytkownika
Rostov
Posty: 3
Rejestracja: 25 gru 2011, 14:57

[N5050] Czarny ekran po uruchomieniu się systemu

Postautor: Rostov » 28 sty 2012, 18:41

Witam.

Aby się nie powtarzać, bo historia jest dość rozbudowana, podaję link do tematu na innym forum, gdzie dokładnie opisałem problem oraz przebieg prób rozwiązania go - KLIK.
Niestety, nie umiano mi tam pomóc.
Po wszelkich software'owych próbach, dochodzę do wniosku, że to jednak może być problem sprzętowy - stąd temat w tym dziale. Jeśli jednak nie, proszę o przesunięcie go w odpowiednie miejsce.

Tytułem uzupełnienia dodam jeszcze tylko, że chwilowo problem zniknął, gdy przywróciłem domyślne ustawienia karty graficznej oraz zmieniłem plan zasilania z "oszczędzania energii" na "zrównoważony" - jednak poprawa była może 3-dniowa, potem problemy powróciły.
Znaczące jest to, że problem pojawia się, gdy włączam komputer po dłuższej przerwie - np. na drugi dzień, lub po paru godzinach, kiedy wtyczka zasilania jest odłączona (na codzień komputer chodzi wyłącznie na zasilaniu sieciowym).
Gdy restartuję komputer, lub wyłączam i włączam po ok. kwadransie, problem nie występuje.
Problem z baterią? Ze zintegrowaną kartą graficzną?

Proszę o jakąś konstruktywną odpowiedź, bo zaczynam już tracić cierpliwość, gdyż powolne działanie systemu jest z nia na dzień jakby coraz większe i utrudnia mi pracę zawodową.

Pozdrawiam.


Or
OryginalneBaterie
Dellmania User
Posty: 75
Rejestracja: 19 mar 2010, 07:37

Re: [N5050] Czarny ekran po uruchomieniu się systemu

Postautor: OryginalneBaterie » 10 lut 2012, 11:13

Myślę że to kwestia zbyt wysokiej temperatury i nagrzewania się laptopa,a przede wszystkim karty grafiki. Jeżeli masz taką możliwość to oddałbym go po prostu do serwisu.


Oryginalne baterie do komputerów przenośnych - www.oryginalnebaterie.com

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]